pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
podręcznik:

Podstawy fizyki statystycznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 167x238 mm
EAN: 9788301146122
ISBN: 83-0114-612-5
Data: 2008-11-22
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Podstawy fizyki statystycznej - Huang Kerson - opis książki:

Fizyka statystyczna w ujęciu doświadczonego dydaktyka! Podręcznik zawiera podstawowe wiadomości z fizyki statystycznej wyłożone w bardzo przystępny sposób. W kolejnych rozdziałach opisano: - zagadnienia związane z termodynamiką, - kinetyczną teorię gazów doskonałych, - gaz Fermiego i gaz Bosego, - rozkład kanoniczny i wielki rozkład kanoniczny, - procesy stochastyczne, - zjawiska transportu, - kondensację Bosego-Einsteina, - nadciekłość i szum.
Książka powstała jako zapis wykładu z fizyki statystycznej, prowadzonego przez Autora, dzięki czemu jej konstrukcja ma bardzo dużą wartość dydaktyczną. Każdy rozdział zawiera zwartą, ale dokładną prezentację danego zagadnienia, a na końcu zadania i problemy do rozwiązania pozwalające na ugruntowanie zdobytej wiedzy i pełne jej zrozumienie. W podręczniku zamieszczono również dodatek matematyczny, w którym podane są zagadnienia matematyczne, leżące u podstaw prowadzonych w książce dowodów oraz wykaz literatury.
Podręcznik przeznaczony jest dla studentów wydziałów fizyki, astronomii, inżynierii materiałowej, chemii, a także wykładowców i pracowników naukowych.

Książka „Podstawy fizyki statystycznej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 260 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Podstawy fizyki statystycznej"