pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Podstawy chirurgii. Tom 1-2
książka:

Podstawy chirurgii. Tom 1-2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medycyna Praktyczna
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788374302708
ISBN: 9788374302289
Data: 2009-08-14
Cena wydawcy: 450.00 złpozycja niedostępna

Podstawy chirurgii. Tom 1-2 - opis wydawcy:

Podręcznik Podstawy chirurgii adresowany jest przede wszystkim do osób specjalizujących się w chirurgii ogólnej oraz przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych z innych dziedzin zabiegowych, jak również studentów medycyny zainteresowanych chirurgią, a także lekarzy specjalistów pragnących usystematyzować swoją wiedzę.

Drugie wydanie Podstaw chirurgii jest przykładem nowoczesnego podejścia do treści jak i sposobu jej przekazania. Przyjazny Czytelnikowi, logiczny układ poszczególnych rozdziałów, wypunktowanie najważniejszych wiadomości, liczne przejrzyste schematy, tabele, kolorowe rysunki i zdjęcia opracowywano tak, aby ułatwić przyswajanie wiedzy.

Uzupełnienie II wydania Podstaw chirurgii będzie stanowić wersja multimedialna, która będzie systematycznie aktualizowana i rozbudowywana o zdjęcia i filmy.

Dwutomowy podręcznik stwarza możliwość zdobycia wiedzy zarówno z zakresu nauk podstawowych przydatnych w chirurgii (np. gospodarka wodno-elektrolitowa, genetyka kliniczna) jak i z zakresu poszczególnych dziedzin specjalistycznych (np. chirurgia naczyniowa, neurochirurgia, traumatologia). Wiadomości z fizjologii i patofizjologii zostały ograniczone do zakresu niezbędnego dla zrozumienia diagnostyki i terapii.

Piśmiennictwo, umieszczone na końcu każdego rozdziału, obejmuje wybrane pozycje, to jest: najważniejsze podręczniki, aktualne wytyczne postępowania i najnowsze artykuły przeglądowe.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Jacek Szmidt, Jarosław Kużdżał, Zbigniew Gruca, Marek Krawczyk, Paweł Lampe, Jerzy Polański - autor m.in.:
Rak pęcherzyka żółciowego - okładka książki
Rak pęcherzyka żółciowego Marek Krawczyk, Marcin Krawczyk (red.);
Uszkodzenia dróg żółciowych - okładka książki
Uszkodzenia dróg żółciowych Marek Krawczyk (red.);
Rak wątrobowokomórkowy - okładka książki
Rak wątrobowokomórkowy Marek Krawczyk (red.);
Wtorek, 26 Marca 2019 roku.