pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Podstawowe czynności medyczne i pielęgnacyjne

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 670 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788320053890
ISBN: 978-83-2005-389-0
Data: 2017-09-19
155.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Podręcznik "Podstawowe czynności medyczne i pielęgnacyjne" prezentuje aktualną wiedzę medyczną z zakresu opieki nad pacjentem. Uwzględniono w nim zasady i techniki wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, diagnostycznych i leczniczych na różnych oddziałach szpitalnych.

Książka napisana jest w sposób przystępny, zawiera zabiegi i procedury wykonywania zadań opiekuńczych poparte zdjęciami najtrudniejszych elementów danej czynności, co ułatwi przyswojenie materiału.

Publikacja adresowana jest do studentów pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego i fizjoterapii. Będzie również przydatna dla pielęgniarek oraz innych pracowników medycznych uzupełniających wiedzę i umiejętności w ramach kształcenia podyplomowego.

Z Przedmowy:
W odczuciu autorów podręcznik powinien przyczynić się do wzbogacenia zarówno studentów, jak i pracowników ochrony zdrowia o treści pozwalające im nabyć nowe umiejętności i wiedzę - pogłębić i udoskonalić te już posiadane oraz pomóc wykształcić wyobrażenie o tym, że tylko przestrzeganie praw pacjenta, poszanowanie jego godności i niezależności oraz dbałość o zapewnienie mu komfortu bio-psycho-społecznego są gwarancją prawidłowo przebiegającego procesu leczenia i pielęgnacji, a także naczelnym celem działań zespołu terapeutycznego. Jak bowiem twierdził Vernon Howard: "Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie".

Książka "Podstawowe czynności medyczne i pielęgnacyjne" - Krystyna Klimaszewska, Anna Baranowska, Elżbieta Krajewska-Kułak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 670 stron i została wydana w 2017 r. Cena 155.27 zł. Zapraszamy na zakupy!