pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Podatek dochodowy od osób fizycznych. Komentarz 2014
książka:

Podatek dochodowy od osób fizycznych. Komentarz 2014

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 968 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788325559519
ISBN: 978-83-2555-951-9
Data: 2014-01-29
328.86  329.00  0.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Podatek dochodowy od osób fizycznych. Komentarz 2014 - opis książki:

Stan prawny: 1.1.2014 r.

Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (pod red. J. Marciniuka) (wyd. 15 na rok 2014), jest najobszerniejszą z aktualnie dostępnych na rynku publikacji w tym zakresie. Skierowany jest przede wszystkim do osób zajmujących się problematyką tego podatku w praktyce. Zapewnia Czytelnikowi zdobycie szczegółowej wiedzy na jego temat, gdyż omówione w nim zagadnienia wzbogacone zostały licznymi odniesieniami do interpretacji organów podatkowych oraz do orzecznictwa sądów polskich.

Aktualne wydanie Komentarza uwzględnia zmiany w zakresie omawianych przepisów, które miały miejsce zarówno w 2013 r., jak i te, które uchwalone zostały ostatnią ustawą nowelizującą i odnoszą się do stanu prawnego aktualnego na dzień 1.1.2014 r. Ponadto, Komentarz został zaktualizowany w zakresie najnowszych indywidualnych interpretacji podatkowych oraz orzecznictwa.

Obejmuje odniesienie do rozwiązań w zakresie m.in.: zwolnienia z podatku dochodów uzyskanych ze sprzedaży otrzymanych w drodze darowizny lub dziedziczenia: udziałów albo wkładów w spółdzielni, udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną oraz innych papierów wartościowych, a także tytułów uczestnictwa lub jednostek uczestnictwa w funduszach kapitałowych. Ustawa zmieniająca wprowadza również nową kategorię kosztów uzyskania przychodów, co umożliwia spadkobiercom pomniejszenie przychodów ze sprzedaży wkładów, akcji, papierów wartościowych o koszty poniesione na ich zakup przez spadkodawców; ograniczenia możliwości odliczania przez twórców kosztów uzyskania przychodów w zryczałtowanej 50% wysokości oraz możliwości uwzględniania kosztów faktycznie przez nich poniesionych; zakresu stosowania ulgi z tytułu wychowywania dzieci w zależności od ich liczby i poziomu dochodu rodziny; zmian w sposobie korzystania z odliczenia w ramach ulgi z tytułu użytkowania sieci Internet; zmian dotyczących definicji samochodu osobowego stosowanej na użytek omawianej w komentarzu ustawy.

Niniejszy Komentarz zainteresuje przede wszystkim osoby, które w swojej działalności zawodowej lub naukowej stykają się zarówno z praktycznymi, jak i teoretycznymi aspektami opodatkowania osób fizycznych, a więc pracowników administracji skarbowej, doradców podatkowych, radców prawnych, członków zarządów, rad nadzorczych, biegłych rewidentów, dyrektorów finansowych i personalnych, księgowych, pracowników działów personalnych, a także studentów wydziałów ekonomicznych.

Książka „Podatek dochodowy od osób fizycznych. Komentarz 2014” - oprawa twarda - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 968 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Podatek dochodowy od osób fizycznych. Komentarz 2014"
Produkty podobne:
Koszty uzyskania przychodów 2009 - okładka książki
Koszty uzyskania przychodów 2009 Wojciech Pietrasiewicz, Marcin Romańczuk
CIT 2019. Komentarz - okładka książki
CIT 2019. Komentarz Marek Smakuszewski
PIT 2020 komentarz - okładka książki
PIT 2020 komentarz Grzegorz Ziółkowski