pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pod prąd (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 978830116510901
ISBN: 978-83-0116-510-9
Data: 2011-02-15
44.98  54.00  9.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Tytułowe pod prąd to sprzeciw wobec stalinowskiej rzeczywistości w Polsce Ludowej.
Rozmowy Władysława Bartoszewskiego z Michałem Komarem są serią portretów osób, z którymi autor zetknął się w latach 40. i 50. XX wieku. W trudnym okresie pierwszych lat powojennych i stalinizmu życie tych niezwykłych ludzi było przykładem życia pod prąd, byli oni wierni sobie i ponadczasowym wartościom. Z niektórymi z nich los połączył Bartoszewskiego na krótko, z innymi połączyły go wieloletnie przyjaźnie. Wspomnienia przetykane są anegdotami oraz zdjęciami z archiwów rodzinnych i uzupełnione notami biograficznymi. Życiorysy bohaterów i sam tytuł książki stanowią zarazem przesłanie do czytelników, że warto iść pod prąd rzeczywistości, z którą często trudno się zgodzić, a przede wszystkim należy być wiernym sobie i wartościom, takim jak godność, przyjaźń, lojalność, odpowiedzialność.
Ta książka to dla mnie samego eksperyment, bo mieszczę w niej kolegów z Armii Krajowej i przypadkowych współwięźniów, mieszczę arystokratów i bardzo prostych, zwyczajnych ludzi. Mieszczę byłego komunistę, Żyda, adwokata, który miał też różne oblicza, i mieszczę wybitnego, orientacji prawicowej, oficera rezerwy, uczestnika walk o niepodległość. Wszyscy występują obok siebie, jako ludzie, którzy wpływali na mnie, może ja trochę na nich .
Ze Wstępu Seria Na dwa głosy to rozmowy wybitnych Polaków ze znakomitymi dziennikarzami. Poruszają sprawy niekiedy trudne, zawsze ważne i pobudzające do myślenia.

Książka "Pod prąd (+ CD)" - Władysław Bartoszewski, Michał Komar - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2011 r. Cena 44.98 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Władysław Bartoszewski, Michał Komar - autor m.in.:
Produkty podobne:
Pod prąd (+ CD) - okładka książki
Pod prąd (+ CD) Władysław Bartoszewski
Pod prąd - okładka książki
Pod prąd Robert Biedroń
Pan Chopin z Polski - okładka książki
Pan Chopin z Polski Katarzyna M. Bodziachowska