pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko
książka:

Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788366140431
ISBN: 978-83-6614-043-1
Data: 2019-10-16
30.01  44.90  14.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko - Randi Hutter-Epstein - opis książki:

Metabolizm, sen, nastroje, układ odpornościowy, dojrzewanie i seks - to zaledwie wierzchołek tego, co kontrolują hormony, potężne związki chemiczne, których tajemnica sięga zatęchłych piwnic pełnych słojów z mózgami w formalinie i nowoczesnych klinik hormonalnych w Los Angeles.

Lekarz, który w latach 20. XX wieku propagował wazektomię jako niezawodną metodę zwiększania libido, studentka medycyny, która dwadzieścia lat później odkryła hormon h Cg informujący o ciąży, oraz matka, która używała przysadek mózgowych zmarłych, by za pomocą wydobytego z nich hormonu wzrostu leczyć swojego syna - to tylko niektórzy bohaterowie tej pełnej fascynujących niuansów, opisów badań i zabawnych anegdot książki. Zostali tu sportretowani zarówno najważniejsi naukowcy stojący za rewolucyjnymi odkryciami na temat równowagi hormonalnej, jak i szarlatani, którzy proponowali równie szatańskie kuracje.

Pobudzeni to pasjonująca, dowcipna i szokująca opowieść o historii endokrynologii. A także o tym, że bywamy zaledwie marionetkami we władzy adrenaliny, oksytocyny, estrogenu czy testosteronu.

Imponująca, cudowna historia utkana z seksu, cierpienia, neurologii, biologii, medycyny i prób odkrywania samego siebie. Książka Randi Hutter Epstein pobudza wyobraźnię, a jednocześnie ją uspokaja.

Siddhartha Mukherjee, autor Cesarza wszech chorób. Biografii raka.

Endokrynologia, jak pokazuje ta książka, rodziła się z połączenia pomysłowości i arogancji.

The New Yorker
Hormony są wirtuozami na arenie ludzkiego ciała. Kontrolują wszystko, od seksu po metabolizm, a w tej pasjonującej książce stają się prawdziwymi gwiazdami.

Nature
Niezwykła przewodniczka [Epstein] porusza się w tę i z powrotem w czasie, unikając suchego sprawozdawstwa.

Science News
Głód. Pożądanie. Matczyna miłość. Trudno uwierzyć, że największe ludzkie dramaty są powodowane przez te małe cząsteczki odkryte zaledwie sto lat temu. Randi Hutter Epstein splata piękną historię hormonów niesionych przez naszą krew. Opowiada o szarlatanach, którzy je wykorzystują do niecnych celów, i naukowcach wizjonerach, którzy zmienili sposób myślenia o tym, kim jesteśmy.

Florence Williams, autorka książki Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni
Przystępna i zabawna. Ta uwodzicielska proza stanowi ciekawe wprowadzenie do historii hormonów i wyjaśnia ważną rolę, jaką odgrywają w naszym życiu.

Publishers Weekly
Randi Hutter Epstein jest dziennikarką medyczną, wykładowczynią na Uniwersytecie Yale i w szkole dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia. Zdobyła licencjat z historii i socjologii nauki, tytuł magistra obroniła na wydziale dziennikarstwa, a doktorat na medycynie. Publikuje m.in. w New York Timesie, Washington Post, Daily Telegraph i Guardianie. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i czworgiem dzieci.

Książka „Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko” - oprawa twarda - Wydawnictwo Marginesy.

Książka posiada 384 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko"
Produkty podobne:
Fizjologia roślin sadowniczych. - okładka książki
Fizjologia roślin sadowniczych. Tom 2 Leszek S. Jankiewicz, Maria Filek, Włodzimierz Lech (red.)
DNA. Historia rewolucji genetycznej - okładka książki
DNA. Historia rewolucji genetycznej James D. Watson, Andrew Berry, Kevin Davies
Podstawy biotechnologii - okładka książki
Podstawy biotechnologii Colin Ratledge, Bjorn Christiansen (red.)