pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Po prostu kazania Księdza Pogodnego. Kazania patriotyczne. Tom I. Od chrztu do niepodległości

Autor książki:

ks. Pogodny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 147x202 mm
EAN: 9788374229128
ISBN: 978-83-7422-912-8
Data: 2018-09-19
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

akie powinno być dobre kazanie? Jak pozyskać słuchacza dla Bożej sprawy, jak wyzwolić w nim to, co najlepsze, dotrzeć do ukrytych pierwiastków dobra, jak skłonić do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej? Te pytania zadaje sobie każdy kapłan przygotowujący się do niedzielnych i świątecznych "wystąpień". Pomocą w poradzeniu sobie z kaznodziejskimi dylematami jest ta książka - zbiór tekstów, które pomogą wygłosić naprawdę interesujące kazanie.

W tej książce wyczuwa się puls dzisiejszego świata. Ewangelicki teolog Karl Barth powiedział kiedyś, że prawdziwy kaznodzieja w jednej ręce powinien trzymać Pismo Święte, a w drugiej gazetę. To prawda, ponieważ Bóg cały czas działa w historii ludzkości i komunikuje się z nami przez rozgrywające się wokół nas wydarzenia - mówi przez wieki. Kaznodzieja ma obowiązek być uważnym obserwatorem, tak jak Autor, który śledzi rzeczywistość i wyciąga wnioski. Dlatego w tym zbiorze znalazło się mnóstwo przykładów z prasy, literatury, malarstwa, historii, muzyki czy po prostu z codziennego życia. To prawdziwa skarbnica, baza, która pozwoli kapłanowi dotrzeć do słuchacza, wzbudzić w nim właściwe emocje.

Książka "Po prostu kazania Księdza Pogodnego. Kazania patriotyczne. Tom I. Od chrztu do niepodległości" - ks. Pogodny - oprawa miękka - Wydawnictwo św. Stanisława BM. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]