pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Płynność zatrudnienia

Autor książki:

Stephen Taylor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 219 s.
Wymiar: 166x240 mm
EAN: 9788374840354
ISBN: 83-7484-035-8
Data: 2009-10-01
pozycja niedostępna

Opis książki:

Wysokiego poziomu fluktuacji personelu często nie rozpatruje się w kategoriach problemu. Nierzadko organizacje dokładają jedynie starań, by zatrzymywać tych nielicznych pracowników, którzy odznaczają się szczególnie wysoką efektywnością i mają niezwykle duży wkład w osiąganie celów firmy. Inaczej do tego zagadnienia podchodzi autor książki, uznając, że fluktuacja pracowników zawsze jest szkodliwa dla organizacji. Każde bowiem niepożądane odejście pracownika z firmy uszczupla jej cenne zasoby o człowieka, w którego zainwestowała ona swój czas i środki.
Korzystając z doświadczeń, które zdobył, pracując jako menedżer ds. zarządzania zasobami ludzkimi, autor pomaga znaleźć odpowiedź na pytania: - dlaczego ludzie decydują się odejść z organizacji, - jakie są koszty tego zjawiska, - co można zrobić, by ograniczyć skalę fluktuacji.
Opisane w książce środki, które można wykorzystać, aby obniżyć poziom płynności zatrudnienia, dotyczą takich obszarów, jak: - wynagrodzenie i świadczenia dodatkowe, - szkolenia i rozwój pracowników, - warunki pracy, - rekrutacja i selekcja, - zarządzanie pracownikami.
Książka jest przydatnym źródłem informacji dla menedżerów ds. zasobów ludzkich, właścicieli firm oraz pracowników firm konsultingowych.

Książka "Płynność zatrudnienia" - Stephen Taylor - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 219 stron i została wydana w 2006 r.