pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Płynąc po dnie Niemna

Autor książki:

Robert Pawłowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: PCPapier
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 364 s.
Wymiar: 210x148 mm
EAN: 9788395550034
ISBN: 978-83-9555-003-4
Data: 2022-01-21
34.91  49.50  14.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Powieść Płynąc po dnie Niemna, czyli dalsze losy prawdziwych bohaterów powieści Nad Niemnem.
Kto będzie pamiętał o tej całej hołocie za dziesięć czy dwadzieścia lat Kto dziś pamięta imiona bojarów, których pozbył się Iwan Groźny Nikt. Ludzie muszą wiedzieć, że pozbył się wszystkich swoich wrogów. W końcu wszyscy dostali to, na co zasłużyli. () Iwan zabił za mało bojarów. Powinien zabić ich wszystkich, żeby stworzyć silne państwo.
- Józef Stalin


Noc wrześniowa 1939 roku, w chacie Jana Bohatyrowicza pojawił się Różyc. Spotkanie to wskrzesiło trudne wspomnienia, jak błahe to były problemy, za chwilę miała zweryfikować II wojna światowa. Rzeczywistość, z jaką musiała się zmierzyć tamtejsza ludność pod sowiecką i niemiecką okupacją, przypominała tę z czasów najazdów mongolskich w XIII wieku. Jednak ludzie w trudnych czasach zawsze żyją nadzieją, wypatrując lepszego jutra. W momencie zwątpienia zaczynają przyzwyczajać się do choroby i usiłują z nią walczyć, starają się żyć normalnie.


Płynąc po dnie Niemna to powieść przedstawiająca gehennę codziennego życia Polaków i Białorusinów zamieszkujących Grodzieńszczyznę i Nowogródczyznę. To historia oparta na faktach i prawdziwych losach ludzi. Akcja powieści zaczyna się w czasach I wojny
światowej, a kończy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Dzięki tej powieści możemy zrozumieć postawy ludzkie oraz perfidną politykę Związku Sowieckiego i III Rzeszy
- Robert PawłowskiKsiążka "Płynąc po dnie Niemna" - Robert Pawłowski - oprawa miękka - Wydawnictwo PCPapier. Książka posiada 364 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]