pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
audiobook:

Płynąc po dnie Niemna

Dane szczegółowe:
Wydawca: PCPapier
Rok wyd.: 2021
Rodzaj nośnika: Digipack
EAN: 5908239790646
Data: 2022-01-12
33.85  47.90  14.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis audiobooka:

Kto będzie pamiętał o tej całej hołocie za dziesięć czy dwadzieścia lat Kto dziś pamięta imiona bojarów, których pozbył się Iwan Groźny Nikt. Ludzie muszą wiedzieć, że pozbył się wszystkich swoich wrogów. W końcu wszyscy dostali to, na co zasłużyli. (...) Iwan zabił za mało bojarów. Powinien zabić ich wszystkich, żeby stworzyć silne państwo.

 Józef Stalin
Noc wrześniowa 1939 roku, w chacie Jana Bohatyrowicza pojawił się Różyc. Spotkanie to wskrzesiło trudne wspomnienia, jak błahe to były problemy, za chwilę miała zweryfikować II wojna światowa. Rzeczywistość, z jaką musiała się zmierzyć tamtejsza ludność pod sowiecką i niemiecką okupacją, przypominała tę z czasów najazdów mongolskich w XIII wieku. Jednak ludzie w trudnych czasach zawsze żyją nadzieją, wypatrując lepszego jutra. W momencie zwątpienia zaczynają przyzwyczajać się do choroby i usiłują z nią walczyć, starają się żyć normalnie.

Płynąc po dnie Niemna to powieść przedstawiająca gehennę  codziennego życia Polaków i Białorusinów zamieszkujących Grodzieńszczyznę i Nowogródczyznę. To historia oparta na faktach i prawdziwych losach ludzi. Akcja powieści zaczyna się w czasach I wojny światowej, a kończy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Dzięki tej powieści możemy zrozumieć postawy ludzkie oraz perfidną politykę Związku Sowieckiego i III Rzeszy.

Robert Pawłowski

Audiobook „Płynąc po dnie Niemna” - oprawa Digipack - Wydawca: PCPapier. Cena 33.85 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]