pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Planeta LEMa. Felietony ponadczasowe
Tytuł książki:

Planeta LEMa. Felietony ponadczasowe

Autor książki:

Stanisław Lem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 588 s.
Wymiar: 145x207 mm
EAN: 9788308062470
ISBN: 978-83-0806-247-0
Data: 2016-11-25
35.18  44.90  9.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Planeta LEMa. Felietony ponadczasowe - opis książki:

Pierwsze wydanie najlepszych felietonów Stanisława Lema
Klasyk literatury fantastycznej, myśliciel, futurolog. Powieściopisarz, autor dyktand i w pewnym stopniu także rysownik. Kim jeszcze był Stanisław Lem? Ta książka dowodzi, że krakowski pisarz mistrzostwo osiągnął w jeszcze jednej dziedzinie - w pisaniu felietonów.

Planeta LEMa to wybór najlepszych felietonów wybitnego twórcy. Imponuje w nich przede wszystkim skala podejmowanych tematów - znajdziemy tu teksty, które dotyczą socjologii, informatyki, rozwoju cywilizacji, polityki, historii, literatury? Zaskakujące, idące pod prąd komentarze Lema zaintrygują czytelników zainteresowanych polityką i historią. Z kolei miłośnicy literatury odnajdą wiele arcyciekawych interpretacji. I wreszcie to, z czym kojarzymy pisarza - futurologia. Jak wiele z prognoz Lema się sprawdziło? I czy, biorąc pod uwagę jego sceptycyzm i brak wiary w moralny postęp ludzkości, to nie powód do niepokoju?
Dlatego właśnie są to felietony najlepsze - wciąż aktualne, fascynujące i prowokujące do myślenia. Dodatkowo błyskotliwie napisane.

Książkę tworzą starannie wybrane felietony z wcześniej wydanych zbiorów Krótkie zwarcia, Moloch, Rasa drapieżców, Dylematy i Sex Wars.

Książka "Planeta LEMa. Felietony ponadczasowe" - Stanisław Lem - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 588 stron i została wydana w 2016 r. Cena 35.18 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]