pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

PIT. Komentarz 2015

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1664 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788326480805
ISBN: 978-83-2648-080-5
Data: 2015-04-13
Cena wydawcy: 269.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Przedstawiamy Państwu nowe wydanie najobszerniejszego na rynku komentarza do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wyjaśniającego w prosty sposób omawiane zagadnienia, bogato okraszonego orzecznictwem i powoływaną fachową literaturą.

Jakie zagadnienia, szczególnie dla Państwa istotne, omawia najnowszy komentarz autorstwa dr. Adama Bartosiewicza, jednego z największych ekspertów podatkowych w Polsce: Nowe zasady (nowa regulacja dotycząca) opodatkowania zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC).

Nowy system rozliczania podatku dochodowego z tytułu użytkowania przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.

Opodatkowanie dochodów nieujawnionych - przepisy uznane przez TK za niekonstytucyjne a nadal obowiązujące i stosowane przez organy podatkowe, różna sytuacja podmiotów z przed i po wyroku TK.

Nowe regulacje w zakresie składania urzędom skarbowym wybranych formularzy PIT - duże zmiany u płatników podatku (firmy).

Rozszerzenie zakresu zwolnień z podatku.

Podwyższenie o 20 proc. ulg podatkowych na trzecie i kolejne dziecko oraz umożliwienie pełnego wykorzystania ulgi przez najmniej zarabiające rodziny Ostatni rok rozliczania ulgi na internet Wprowadzenie opodatkowania wypłat z IKZE oraz wypłat na rzecz osób uprawnionych zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10% przychodu (wcześniej byłą to normalna 19% stawka PIT) Opodatkowanie zysku przekazanego na inne kapitały niż zakładowy w momencie przekształcenia spółki kapitałowej w osobową Opodatkowania spłaty długu w inny sposób niż pieniężny Opodatkowanie sprzedaży składników majątku wykorzystywanych w prowadzonym biznesie a nie wprowadzonych do ewidencji

Książka "PIT. Komentarz 2015" - Adam Bartosiewicz, Ryszard Kubacki - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1664 stron i została wydana w 2015 r.