pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

PIT 2022. Komentarz

Autor książki:

Grzegorz Ziółkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 1476 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788382681017
ISBN: 978-83-8268-101-7
Data: 2022-04-06
Cena wydawcy: 269.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

PIT 2022. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany przepisów obowiązujące od 1 stycznia 2022 r., a także te, które wchodzą w życie w trakcie roku podatkowego.

Omówione zostały nowe regulacje, które dotyczą ulg na rozwój i innowacje firm prowadzonych przez przedsiębiorców jednoosobowych, a także ograniczeń w zakresie amortyzacji lokali przeznaczonych na cele mieszkalne, jak również określania przychodu pracownika z tytułu używania samochodu służbowego do celów prywatnych, a ponadto nowego sposobu odliczania składki zdrowotnej oraz zwolnień od podatku dodatków osłonowych i świadczeń socjalnych wprowadzonych przez Polski Ład. Objaśnione są również znowelizowane regulacje dotyczące m.in. rozszerzenia ulgi dla młodych, zmienionej sytuacji podatkowej wspólników spółek komandytowych czy rozwiązań wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19.

Jest to bardzo przydatny w praktyce - narzędziowy - komentarz do konkretnych przepisów. Publikacja zawiera praktyczne przykłady, pokazujące, jak prawidłowo rozliczać podatek dochodowy. Autor, omawiając konkretne przepisy podatkowe, wskazuje na aktualne stanowisko organów podatkowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych (WSA i NSA), Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości UE.

W publikacji Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania nurtujące wszystkich podatników PIT. Zawarte w komentarzu wyjaśnienia pomogą m.in. rozstrzygnąć:
kto może skorzystać z ulgi na innowacyjność zatrudnianych pracowników,
jak prawidłowo udokumentować transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi (ceny transferowe),
jak ustalić przychód ze sprzedaży samochodu poleasingowego,
jak rozliczyć darowiznę przekazaną na zwalczanie skutków COVID-19,
kto może skorzystać z ulgi dla klasy średniej,
kto jest zobowiązany do płacenia podatku od budynków komercyjnych,
czy wszystkie budynki mieszkalne nie podlegają amortyzacji,
czy składka zdrowotna podlega odliczeniu od dochodu,
jak i kiedy dokonać korekty kosztów podatkowych.

Oddawany do Państwa rąk komentarz jest niezbędnym narzędziem w codziennej pracy doradców podatkowych, pracowników biur rachunkowych, służb finansowo-księgowych oraz właścicieli firm, szczególnie w sytuacji, gdy polski system podatkowy jest coraz bardziej skomplikowany.

Publikacja może być wykorzystywana przez podatników jako swoisty oręż w nierównej walce z organami podatkowymi - dzięki zamieszczonym w niej wyrokom, interpretacjom oraz przykładom wraz z zapisami księgowymi.

O Autorze:
Grzegorz Ziółkowski - prawnik, doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem, właściciel biura rachunkowego, który pracował także w dziale kontroli organów podatkowych. Udzielił kilkuset odpowiedzi na pytania dotyczące podatków dochodowych. Napisał również wiele artykułów, komentarzy oraz poradników z zakresu podatków. W Wydawnictwie INFOR jest znanym i cenionym autorem, m.in. w Monitorze Księgowego.

ATUTY PUBLIKACJI:
Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania.

Książka "PIT 2022. Komentarz" - Grzegorz Ziółkowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 1476 stron i została wydana w 2022 r.