pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pierwszy List do Koryntian

Autor książki:

ks. Janusz Czerski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 752 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788374541046
ISBN: 978-83-7454-104-6
Data: 2009-08-27
27.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka ks. prof. Janusza Czerskiego jest nowoczesnym, obszernym, krytyczno-egzegetycznym komentarzem do Pierwszego Listu do Koryntian w języku polskim. Właściwy komentarz poprzedza wykaz skrótów i bibliografia generalna, która obejmuje teksty źródłowe, literaturę pomocniczą, komentarze wydane do tej pory, teologie i opracowania uwzględnione w trakcie badań. We wprowadzeniu autor omawia zagadnienia historyczne, literackie i teologiczne związane z miejscem, Koryntem, i z samym Listem. Zasadniczą częścią książki jest właściwy naukowy komentarz kolejnych fragmentów Listu. Każdy omówiony fragment zamyka szczegółowa bibliografia dotycząca zagadnień związanych z właśnie analizowaną cząstką tekstu. Do objaśnienia zastosowano głównie metodę historyczno-krytyczną, ale wzbogaconą o niektóre elementy metody lingwistycznej i retorycznej.
Komentarz adresowany jest głównie do tych, którzy zajmują się krytyczną, naukową egzegezą, do studentów nauk biblijnych, ale także do wszystkich tych Czytelników, którzy interesują się tematyką biblijną. Mimo zastosowanego aparatu badawczego, książka opowiada o sprawach ważnych i niezwykle ciekawych zrozumiałym, prostym językiem.

Książka "Pierwszy List do Koryntian" - ks. Janusz Czerski - oprawa twarda - Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM. Książka posiada 752 stron i została wydana w 2009 r. Cena 27.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.