pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Komentarz do Kodeksu Prawa Kanonicznego. Tom 2 cz. 2. Księga 2. Lud...
Podręczniki »
Książki »
podręcznik:

Komentarz do Kodeksu Prawa Kanonicznego. Tom 2 cz. 2. Księga 2. Lud Boży

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2006
Oprawa: twarda
Ilość stron: 212 s.
EAN: 9788370145477
ISBN: 83-7014-547-7
Data: 2009-06-08
Obniżka ceny! 31.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Komentarz do Kodeksu Prawa Kanonicznego. Tom 2 cz. 2. Księga 2. Lud Boży - opis książki:

Stowarzyszenie Kanonistów Polskich podjęło inicjatywę opracowania Komentarza do Kodeksu Prawa Kanonicznego z okazji 20-lecia ukazania się Kodeksu Prawa Kanonicznego ogłoszonego przez Jana Pawła II i 25-lecia Jego Pontyfikatu. Obecnie ukazuje się tom II/2 obejmujący Księgę II Lud Boży, a w nim - część III obejmująca "Instytuty życia konsekrowanego i stowarzyszenia życia apostolskiego ". Nowością tego typu komentarza jest po raz pierwszy w literaturze polskiej komentarz egzegetyczny kanonów Kodeksu Prawa Kanonicznego. Książka zawiera polsko-łacińską Konstytucję apostolską i Wstęp do Kodeksu. Kanony przytaczane są także w wersji polsko-łacińskiej.
Komentarz do Kodeksu Prawa Kanonicznego, Wydawnictwo Pallottinum, wielotomowa praca zbiorowa kanonistów polskich, pod redakcją ks. Józefa Krukowskiego, konsultora Papieskiej Rady ds. Wykładni Tekstów Prawnych. Publikacja zawiera teksty kanonów Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r., zamieszczone w języku łacińskim i polskim oraz wykładnię zawartych w nich norm prawnych; uwzględnia odpowiedzi Papieskiej Rady do Wykładni Tekstów Prawnych, akty normatywne Stolicy Apostolskiej mające charakter wykonawczy do postanowień kodeksowych a także związane z ich realizacją akty Konferencji Episkopatu Polski, jakie ukazały się w ciągu 20 lat od promulgacji kodeksu. Dzięki takiemu ujęciu publikacja łączy w sobie wiedzę niezbędną dla studentów na wydziałach prawa kanonicznego i w seminariach duchownych, duszpasterzy i wszystkich zainteresowanych poznawaniem i stosowaniem prawa kanonicznego w życiu. W grudniu 2003 r. opublikowany został tom I. Normy ogólne, napisany przez dwóch autorów: Józefa Krukowskiego i Remigiusza Sobańskiego. Obecny tom to kontynuacja omawiania zagadnień prawnych z tematyki "Lud Boży ". Kolejne tomy komentarza są w przygotowaniu.

Książka „Komentarz do Kodeksu Prawa Kanonicznego. Tom 2 cz. 2. Księga 2. Lud Boży” - oprawa twarda - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2006 r. Cena 31.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Komentarz do Kodeksu Prawa Kanonicznego. Tom 2 cz. 2. Księga 2. Lud..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Postępowanie administracyjne i - okładka książki
Postępowanie administracyjne i postępowanie przed... Wojciech Chróścielewski, Paweł Dańczak, Jan P. Tarno
Produkty podobne: