pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pierwsza Księga Kronik. Seria: Nowy komentarz biblijny. Stary Testament. Tom X cz. 1

Autor książki:

ks. Antoni Tronina

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 544 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377974483
ISBN: 978-83-7797-448-3
Data: 2015-07-01
63.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Autor komentarza, ks. Antoni Tronina, znany jest czytelnikom serii „Nowy Komentarz Biblijny” jako autor opracowań Księgi Kapłańskiej i Księgi Hioba. Tym razem przedmiotem jego pracy badawczej jest Pierwsza Księga Kronik. Te trzy księgi łączy fakt, że powstały w starożytnym języku hebrajskim, co sprawia, że autor komentarza swobodnie porusza się w obrębie słownictwa, gramatyki, frazeologii i literackich technik, jakimi posługiwali się dawni autorzy izraelscy. Dzieła te łączy także czas powstania ich struktury. Te zbieżności również pokrywają się z doskonałą znajomością autora komentarza zagadnień z historii, kultu i teologii Starego Testamentu okresu Drugiej Świątyni.

Książka ks. A. Troniny jest znakomitym narzędziem do poznania i przyswojenia tego natchnionego dzieła, które św. Hieronim zdefiniował jako „Chronicon totius divinae historiae”, czyli kronikę całej Bożej historii. Rzeczowo i interesująco napisany komentarz powinien być z entuzjazmem przyjęty przez teologów, studentów teologii, kaznodziejów i świeckich szukających głębszego zrozumienia pisanego słowa Bożego”.

ks. prof. dr hab. Tadeusz Brzegowy

Książka "Pierwsza Księga Kronik. Seria: Nowy komentarz biblijny. Stary Testament. Tom X cz. 1" - ks. Antoni Tronina - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2015 r. Cena 63.34 zł. Zapraszamy na zakupy!