pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Księga Sędziów. Rozdziały 6-12. Seria: Nowy komentarz biblijny....
Tytuł książki:

Księga Sędziów. Rozdziały 6-12. Seria: Nowy komentarz biblijny. Stary Testament. Tom VII, cz. 2

Autor książki:

ks. Dariusz Dziadosz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 544 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381311007
ISBN: 978-83-8131-100-7
Data: 2019-07-01
63.32  74.95  11.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Księga Sędziów. Rozdziały 6-12. Seria: Nowy komentarz biblijny. Stary Testament. Tom VII, cz. 2 - ks. Dariusz Dziadosz - opis książki:

Kontynuacja pierwszej części komentarza egzegetycznego do Księgi Sędziów, która opowiada dzieje Izraela w okresie między śmiercią Jozuego a początkami monarchii. Jak recenzuje prezentowaną pozycję ks. prof. dr hab. Tadeusz Brzegowy, „ks. prof. Dariusz Dziadosz, korzystając z różnych źródeł: pieśni, legend o miejscach kultu, sag i ballad, stworzył dzieło o charakterze nie tylko historycznym, ale również teologicznym. Autor bardzo szczegółowo przedstawia i analizuje kontekst historyczny oraz literacki Księgi Sędziów. Odwołując się do licznych studiów naukowych, ukazuje przesłanie religijne i moralne poszczególnych opowiadań. Komentarz stanowi bezcenną pomoc zarówno w zrozumieniu niezwykłej historycznej kompozycji, jaką jest Księga Sędziów, jak i w procesie formowania właściwej postawy społecznej i religijnej współczesnego odbiorcy”.

Książki z serii Nowy Komentarz Biblijny przeznaczone są dla teologów i biblistów, ale inspirację mogą tu znaleźć wszyscy zainteresowani pogłębianiem wiedzy biblijnej. Chcący znać kontekst powstania poszczególnych ksiąg, tło historyczne, realia polityczne etc. A w konsekwencji wiedzieć, co i dlaczego jest do nas kierowane.

Książka „Księga Sędziów. Rozdziały 6-12. Seria: Nowy komentarz biblijny. Stary Testament. Tom VII, cz. 2” - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2019 r. Cena 63.32 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Księga Sędziów. Rozdziały 6-12. Seria: Nowy komentarz biblijny...."
ks. Dariusz Dziadosz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Liturgia jako teologia żywa - okładka książki
Liturgia jako teologia żywa ks. Bogusław Migut
Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek - okładka książki
Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od... s. Lucyna Czermińska CSFA, ks. Józef Marecki (red.)
Produkty podobne: