pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pelplin w fotografii Cezarego Dębowskiego BR

Autor książki:

Cezary Dębowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 116 s.
Wymiar: 280x235 mm
EAN: 9788378230601
ISBN: 978-83-7823-060-1
Data: 2022-03-30
32.41  39.00  6.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Cezary Dębowski
Fotografią zajmuje się już od niemal dwudziestu lat. Wychowany na wielkopolskich równinach, dorosłe życie rozpoczął na Warmii, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Piękno terenów północno-wschodniej Polski zainspirowały go do sięgnięcia po aparat fotograficzny, z którym przemierza je wzdłuż i wszerz, przez wszystkie pory roku. Rozbudzona pasja na przestrzeni lat zaowocowała kilkunastoma głównymi nagrodami w ogólnopolskich konkursach fotograficznych oraz indywidualnymi wystawami. Jego prace były także publikowane w ogólnopolskiej prasie, między innymi w dwutygodniku VIVA i miesięczniku PODRÓŻE.
Choć zdarza mu się wykonywać zdjęcia z zakresu fotografii przemysłowej, reklamowej czy architektury głównym tematem jego prac pozostaje przyroda i pejzaż Warmii i Mazur. Owocem tych zainteresowań jest autorski album Magiczna Kraina. Warmia i Mazury. W swojej pracy oprócz klasycznego podejścia do fotografii przyrody stara się nie stronić od twórczych poszukiwań, często zrywając z tradycyjnym kanonem sztuki fotografowania fauny, flory i krajobrazu. Obecnie związany z miesięcznikiem FOTO, swoim doświadczeniem i przemyśleniami dzieli się na jego łamach, prowadząc autorski dział Sekrety fotografii przyrody.
Bardzo osobiste spojrzenie na Pelplin i jego serce zmaterializowane przed wiekami w postaci przesławnej katedry, to dla autora ważna próba zamknięcia w kadrze atmosfery niezwykłego miejsca, którego nawet czas nie zdołał pozbawić tajemnicy. Miejsca, w którym historia Kościoła i państwa polskiego odcisnęły wyraźne piętno w dziełach sztuki i rzemiosła, tworząc intrygujący, nierozerwalny związek.

Książka "Pelplin w fotografii Cezarego Dębowskiego BR" - Cezary Dębowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 116 stron i została wydana w 2012 r. Cena 32.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]