pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Patrzę

Autor książki:

Monika Mostowik

Dane szczegółowe:
Wydawca: JanKa
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788362247523
ISBN: 978-83-6224-752-3
Data: 2017-05-17
24.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Patrzę" to książkowy powrót po dłuższym milczeniu - poprzednio były "Histeryjki o May" wydane w 2008 - intrygującej krakowskiej pisarki i scenarzystki. W 22 tworzących spójny zbiór opowiadaniach Monika Mostowik w oryginalny, tylko sobie właściwy sposób zajmuje się tematem, który jest już poniekąd jej znakiem firmowym: kobietą niepewną swej tożsamości.

"Podstawowym pytaniem, jakie zadają sobie bohaterki Mostowik, jest pytanie o to, czy można naprawdę opowiedzieć siebie. Autorka zapisuje historie, ale i stany emocjonalne z nimi związane. Konfrontuje nas z prawdziwą kobiecą nagością, jej prawdziwym wstydem, ale również z prawdziwą dumą. "Patrzę" portretuje tożsamość jako składową relacji i konfrontacji z własnymi doświadczeniami. Bardzo często prawdy o sobie kobiety Mostowik poszukują w kontakcie z drugą kobietą. Ta bliskość warunkuje ujrzenie siebie naprawdę". (Jarosław Czechowicz)
"Mam wrażenie, że te intymne historie opowiadają o mnie, o moich uczuciach, spostrzeżeniach, wspomnieniach. Jednocześnie zaskakują i podbijają mnie scenerią, sytuacją, szczegółami, odcieniami. Zaczynają się od pytania, kim jest ta mijana na ulicy, podglądana, porzucana kobieta, którą byłyśmy lub będziemy. Mostowik zdaje się znać odpowiedzi, ale nie wyjawia całej tajemnicy. Reguluje natężenie emocji, idzie w głąb postaci, by przejść do następnej, bo nigdy jej nie dość". (Inga Iwasiów)
Monika Mostowik, socjolożka, autorka scenariuszy i zbiorów opowiadań: "Taka ładna" (2004), "Akrobatki"(2006), "Histeryjki o May" (2008), powieści "Wyrzuty" (2007) oraz dwóch tomów poetyckich: "Weź mnie w garść" (2005), "Jeszcze mnie nie ma wcale" (1995). Felietonistka "Zadry". W 2016 roku na podstawie jej scenariusza powstał film "Urodziny", a rok wcześniej "Zguba" (reż. W. Zieliński, prod. niezależna). Kolekcjonerka i fotografka lalek BJD (ball jointed dolls). Współorganizatorka trzech wystaw lalek w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Mieszka i pracuje w Krakowie, w wolnych chwilach tańczy flamenco

Książka "Patrzę" - Monika Mostowik - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo JanKa. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2017 r. Cena 24.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.