pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Do niewidzenia, do niejutra
Tytuł książki:

Do niewidzenia, do niejutra

Autor książki:

Joanna Bartoń

Dane szczegółowe:
Wydawca: JanKa
Rok wyd.: 2015
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788362247363
ISBN: 978-83-6224-736-3
Data: 2015-03-17
19.63  28.56  8.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kobieta, mężczyzna, dwupokojowe mieszkanie, jedna doba - można by rzec: mocno ograniczona czasem i przestrzenią akcja. I byłaby to nawet prawda, gdyby bohaterowie, opowiadając siebie, raz po raz tych granic nie przekraczali. Gdyby autorka przez tytuł - a bohaterka przez próbę naśladowania Zbyszka Cybulskiego - nie nawiązywała do pewnego stylu życia, pewnych tęsknot tamtych czasów, budując przy tym sarkastyczny obraz współczesnych relacji damsko-męskich, odsłaniając mechanizmy i przyczyny dzisiejszych gier.

To opowieść o miłości i śmierci, o chwilach, gdy jedno w zbyt ciasnym splocie tańczy z drugim, dowodząc, że człowiek albo umiera z miłości albo miłuje śmierć. A bohaterowie mają nie tylko tęsknoty, ale i ciała, i nie są to bynajmniej ciała astralne; są to ciała warte grzechu, więc też zdarza się im pogrzeszyć. Czy jest w tym polemika z modelem tęsknot, które uwiecznił pewien kultowy film?
Autorka o powieści:
Dla wielbicieli romansów mała przestroga - jeśli "Do niewidzenia, do niejutra" w ogóle przypomina romans, to nietypowy. Typowego nigdy bym nie napisała, bo nie wierzę pięknym jedynie słowom, które opiewają wyłącznie wzniosłe sentymenty. W tej historii spotkacie się również ze słowami brzydkimi i uczuciami niższego rzędu, czasem zupełnie niskimi. Może przy czytaniu zdarzy się Wam skrzywić z obrzydzeniem albo zarechotać z trwogą, lecz - mam nadzieję - może też pomyślicie, że jesteście bliżej rzeczywistości. Tu krzesło jest z reguły tylko krzesłem, a stół stołem, ale całość to najdonioślejszy akt odwagi wobec świata i zarazem szczerości wobec samej siebie. I nie jest ważne, czy Lo to ja albo czy Profesor istnieje, skoro historia o nich to ja; i na odwrót.

Książka "Do niewidzenia, do niejutra" - Joanna Bartoń - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo JanKa. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2015 r. Cena 19.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Bartoń - autor m.in.:
Produkty podobne:
Cudzoziemki - okładka książki

Cudzoziemki

Dorota Majewska
Bokserka - okładka książki

Bokserka

Plebanek Grażyna
Nostalgia - okładka książki

Nostalgia

Mircea Cărtărescu