pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Papież Jan XXIII. Droga do świętości
Książki »
Tytuł książki:

Papież Jan XXIII. Droga do świętości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788363621650
ISBN: 978-83-6362-165-0
Data: 2014-02-25
19.44  29.90  10.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Papież Jan XXIII. Droga do świętości - opis książki:

Nazywany był dobrym papieżem Janem, Janem Uśmiechniętym i Janem Pokornym. Beatyfikowany w 2000 roku przez papieża Jana Pawła II, zapisał się w sercach wiernych jako osoba o wielkim duchu, pełna miłości bliźniego i żywej wiary. Papież Jan XXIII zasłynął zwołaniem przełomowego II Soboru Watykańskiego. Zdaniem historyków spośród wszystkich dotychczasowych następców św. Piotra to właśnie Jan XXIII najbardziej przysłużył się ekumenizmowi. Większość informacji o Nim pochodzi z suchych dokumentów czy też artykułów encyklopedycznych. Jaki był naprawdę W tej książce Domenico Agasso Sr. i Jr. przedstawiają nam postać Jana XXIII sposób w lekki i przystępny. Tworzą żywą opowieść o świętym, dzięki któremu oglądamy dziś mocny, otwarty i zjednoczony Kościół powszechny. Opowieść o wielkim papieżu, ale i skromnym człowieku, którego największym marzeniem było paść owce dla Jezusa Chrystusa i który przyszedł, żeby służyć.

Jan XXIII kroczył ścieżkami nieraz pełnymi pułapek, czasem czując się osamotnionym zarówno poza Kościołem, jak i w nim samym. Musiał stawiać czoła przeciwnościom - i pokonywać je, mając za broń swoją oświeconą łagodność - nie zawsze otrzymując wotum zaufania i wsparcie ze strony swoich, kościelnych autorytetów, przedstawicieli hierarchii kościelnej, których zresztą później, w czasie swojego pontyfikatu, ze szlachetnością obdarzył zaufaniem i przyjaźnią, zgodnie z tym jak postępował wobec wszystkich ludzi, każdego dnia swojego życia. fragment W książce znajdują się również modlitwy za wstawiennictwem świętego papieża Jana XXIII i te, które sam odmawiał za życia, oraz kolorowe ilustracje

Książka "Papież Jan XXIII. Droga do świętości" - Domenico Agasso Sr., Domenico Agasso (jr) - oprawa twarda - Wydawnictwo Esprit. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2014 r. Cena 19.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]