pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Internet a prawo autorskie - okładka książki
Internet a prawo autorskie pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Państwo, właściciele i ich spadkobiercy wobec mienia pozostawionego...
książka:

Państwo, właściciele i ich spadkobiercy wobec mienia pozostawionego przez obywateli polskich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arche
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 492 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788388445903
ISBN: 978-83-8844-590-3
Data: 2019-01-29
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Państwo, właściciele i ich spadkobiercy wobec mienia pozostawionego przez obywateli polskich - Anna Korzeniewska-Lasota - opis książki:

"Problematyka skutków utraty przez Polskę województw wschodnich na rzecz byłych republik radzieckich to zagadnienie ze wszech miar ważne, tak z punktu widzenia teoretycznego, jak i praktycznego - w szczególności politycznego i prawnego, ale także społeczno-gospodarczego i moralnego ("sprawiedliwościowego"). Jest to także problematyka aktualna - kwestia reprywatyzacji, w różnych kontekstach prawnych, nie jest do końca i ostatecznie rozwiązana. Autorka po pierwsze przedstawia "uprawnienia właścicieli i ich spadkobierców względem mienia, które zostało pozostawione przez obywateli polskich wskutek zmiany granicy wschodniej i następujących w związku z nią przesiedleń", po drugie zaś analizuje "charakter prawny, okoliczności zawarcia i wykonania tzw. układów republikańskich, w zakresie realizacji prawa do rekompensaty". Ustalenia w tym zakresie mają charakter historyczny oraz współczesny, dogmatyczny; są przeprowadzone na gruncie prawa do dziś obowiązującego. Autorka stara się również zdiagnozować przyczyny przedłużania się procesu realizacji zobowiązań państwa polskiego przewidzianych w układach republikańskich".

Z recenzji dr. hab. Adama Doliwy, profesora Uniwersytetu w Białymstoku
Dr Anna Korzeniewska-Lasota, autorka monografii "Ukraińcy na Warmii i Mazurach w latach 1947-1970". Na jej dotychczasowy dorobek składa się również kilkadziesiąt artykułów dotyczących różnej problematyki z zakresu historii prawa, etyki prawniczej i odpowiedzialności dyscyplinarnej osób wykonujących zawody prawnicze. Jest członkiem Stowarzyszenia Badań nad Źródłami i Funkcjami Prawa FONTES.

Książka „Państwo, właściciele i ich spadkobiercy wobec mienia pozostawionego przez obywateli polskich” - oprawa twarda - Wydawnictwo Arche.

Książka posiada 492 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Państwo, właściciele i ich spadkobiercy wobec mienia pozostawionego..."