pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pan Ciemności

Autor książki:

Robert Silverberg

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 756 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788377314234
ISBN: 978-83-7731-423-4
Data: 2022-08-22
61.84  89.90  28.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pan Ciemności opowiada historię żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku angielskiego korsarza Andrew Battella, który ujęty i zniewolony przez Portugalczyków, przez ponad 20 lat służył im jako pilot morski, żołnierz, negocjator i tłumacz. Walczący o odzyskanie wolności bohater mierzy się nieustannie z przeciwnościami losu. Dzień po dniu i rok po roku przesiąka rzeczywistością jakże odmienną od cywilizacji, w której się wychował. Rzucony w sieć intryg, zdrad i spisków knutych przez zarządców portugalskiej kolonii w Angoli, nie zdaje sobie sprawy, że będzie musiał walczyć o życie, gdy stanie oko w oko z pierwotnymi mieszkańcami kongijskiej dżungli. Poznaje na własnej skórze kult brutalnej siły, niewyobrażalne okrucieństwa i kanibalizm, na które nie był gotowy, i lawiruje między chrześcijaństwem a onieśmielającą manifestacją potęgi pogańskich bogów, wszystko to zaś, by przeżyć i pewnego dnia wrócić do ukochanej ojczyzny.

Robert Silverberg w znakomity sposób ukazuje podstawowy problem swego bohatera: czy świat Afryki wydaje się Anglikowi fantastyczny w swej nieopisanej grozie, bo jest tylko inny, czy też rzeczywiście jest fantastyczny, nie z tej ziemi Nieprzypadkowe jest tu też nawiązanie do słynnej powieści Josepha Conrada, lecz Silverberg przekracza w swej książce granice, do których dotarł Conrad w Jądrze ciemności.

Książka "Pan Ciemności" - Robert Silverberg - oprawa twarda - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 756 stron i została wydana w 2022 r. Cena 61.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]