pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Florentyna od kwiatów / Nadzieja od zwierząt. PAKIET

Autor książki:

Agnieszka Kuchmister

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 640 s.
EAN: 9788327163820
ISBN: 978-83-2716-382-0
Data: 2022-11-14
35.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książki Agnieszki Kuchmister to wyjątkowe opowieści z elementami realizmu magicznego.

Florentyna od kwiatów
Zachwycająca oda do świata, którego już nie ma. Albo którego nie potrafimy zobaczyć.

Rok 1918. Wśród polnych kwiatów, w maleńkiej wiosce otoczonej lasem, rodzi się Florentyna - dziewczynka obdarzona niezwykłymi zdolnościami. Dorastając, odkrywa, że jej Sokołów nie jest zwyczajną osadą, lecz miejscem pełnym tajemnic. Świat namacalny przenika się tu z inną rzeczywistością, którą można ujrzeć w krążących nad lasem światłach czy usłyszeć w echu zaplątanym w starej studni. Nastoletnia Florentyna zakochuje się w Siemile - wrażliwym, zapatrzonym w gwiazdy chłopcu. Ich beztroską młodość przerywa wybuch wojny, która nieodwracalnie odmieni życie wszystkich mieszkańców Sokołowa
Nadzieja od zwierząt
Powrót do świata tajemnic i głosów przeszłości. Kontynuacja Florentyny od kwiatów - historia naznaczona śmiercią, miłością i szaleństwem.

Jest rok 1968, w radiu rozbrzmiewa głos Niemena, a kraj wrze od niepokojów. Również w Sokołowie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Coś złowieszczego budzi się w lasach, nad drzewami unosi się magiczna melodia cygańskich skrzypiec. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Nadzieja właśnie rozpoczyna studia na wydziale weterynarii. Dziewczyna widzi i czuje więcej, rozumie mowę zwierząt, a jej życie to historia o tym, co ukryte i niezwykłe. Ścieżki życia rudowłosej Dziubówny prowadzą od rodzinnego Sokołowa, przez Poznań, aż do mrocznej Puszczy Białowieskiej. To tam, w szeleście liści i wśród drżenia ćmich skrzydeł, Nadzieja próbuje odnaleźć szczęście.

Książka "Florentyna od kwiatów / Nadzieja od zwierząt. PAKIET" - Agnieszka Kuchmister - oprawa miękka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.