pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pajęczyna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788375105889
ISBN: 978-83-7510-588-9
Data: 2010-09-29
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Obejmowałem tylko odcinek, maleńką odległość od zdarzenia do zdarzenia. Wykonywałem rozkazy. Nierealność mojego świata brała się stąd, że często nie wiedziałem, po co to wszystko robię, po co idę za człowiekiem, kim jest ten człowiek, kim właściwie jestem ja, który idę. Nad nami był ktoś, kto to obejmował, i dla niego prawdopodobnie miało to sens. Nam tego nie zdradzano. Na dole żyliśmy w systemie nonsensu, tak nauczeni, żeby się nad tym nie zastanawiać. Ten system był w całości spójny. Poszczególne elementy nielogiczne układały się w logiczny bezsens - wspomina Jerzy K., jeden z siedmiu bohaterów tej książki, oficerów Służby Bezpieczeństwa, którzy zdecydowali się mówić. Bronili się przed pytaniami. Woleli opowiadać sami. Uczestniczyliśmy w grze, do której oni pisali scenariusz. Przyjęliśmy zasady gry. Opłacało się. Otrzymaliśmy swego rodzaju spowiedź.
Pajęczyna to jeden z najlepszych zapisów reporterskich o Służbie Bezpieczeństwa.
Henryk Piecuch Barbara Stanisławczyk - pisarka, dziennikarka, mistrzyni reportażu. W swoim dorobku ma tak znane książki, jak Matka Hłaski, Od jutra, Dziewczyny, Kąkolewski bez litości czy wydane przez REBIS Miłosne gry Marka Hłaski i Czterdzieści twardych. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prowadzi warsztaty pisania na UW. Dariusz Wilczak - reportażysta, dziennikarz Newsweeka i autor książek Mucha za szybą - nie dokończona rewolucja, On Kwaśniewski (z Grzegorzem Indulskim) i Ponad stan. Solidarność, historie podziemne.

Książka "Pajęczyna" - Barbara Stanisławczyk, Dariusz Wilczak - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2010 r.