pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pacjenci

Autor książki:

Jurgen Thorwald

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 544 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788366863156
ISBN: 978-83-6686-315-6
Data: 2021-06-10
42.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pacjenci.

Sztuczna nerka, nowe serce.

O początkach transplantologii
Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów.

Tym razem Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny - transplantologii.

Opisując historie pacjentów, Thorwald kreśli dzieje jednego z najśmielszych pomysłów ludzkości - wymieniania uszkodzonych narządów na nowe. Autor oddaje głos cichym bohaterom medycyny - chorym, których wola życia i odwaga, by poddać się nowatorskim i ryzykownym zabiegom, przyczyniły się do uratowania ludzkich istnień. Dzięki nim lekarze, odkrywcy i konstruktorzy mogli zbudować i udoskonalić płucoserce, wykorzystać kawałek celofanu do pierwszych dializ i przeszczepić nerkę. Aż w końcu dokonać niemożliwego - sprawić, że w czyjejś klatce piersiowej zabije serce innego człowieka. Wszystko to działo się zadziwiająco niedawno.

Jürgen Thorwald pokazuje, że historię medycyny tworzą losy pojedynczych ludzi i każda z tych osób ma tak samo istotne znacznie - niezależnie od tego, czy stoi przy stole operacyjnym, czy na nim leży.

Dziś transplantologia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Literacki talent autora sprawia, że opowieść o jej narodzinach czyta się jak wciągającą powieść.

Jürgen Thorwald (1915-2006) - niemiecki pisarz, dziennikarz i historyk, szczególnie znany z książek opisujących historię medycyny i II wojny światowej. Autor takich bestsellerów jak: Ginekolodzy (Marginesy 2018), Stulecie chirurgów, Triumf chirurgów, Dawna medycyna, jej tajemnice i potęga czy Stulecie detektywów. Wkrótce nakładem wydawnictwa Marginesy ukażą się kolejne książki autora.

Książka "Pacjenci" - Jurgen Thorwald - oprawa twarda - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2021 r. Cena 42.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.