pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Otorynolaryngologia. Podręcznik dla studentów i specjalizujących się lekarzy

Autor książki:

J. Bożydar Latkowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 591 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788320054040
ISBN: 978-83-2005-404-0
Data: 2017-09-27
164.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Otorynolaryngologia" to nowa odsłona cenionego przez studentów i specjalizujących się lekarzy podręcznika pod redakcją prof. dra hab. n. med. J. Bożydara Latkowskiego - jednego z najbardziej znanych polskich laryngologów, wieloletniego wykładowcę akademickiego, autora i redaktora licznych podręczników oraz innych publikacji naukowych.

Założeniem tej książki było połączenie ogólnej wiedzy otorynolaryngologicznej nabytej podczas studiów z umiejętnościami praktycznymi dotyczącymi technik wykonywania wybranych zabiegów czy operacji. Zostały one opisane dokładnie, "etap po etapie", tak jak powinny być wykonywane. Jest to nowość w otorynolaryngologii.

W publikacji omówiono choroby ucha, nosa i zatok przynosowych, jamy ustnej i ślinianek, gardła oraz krtani, a także najczęstsze urazy w obrębie głowy i szyi. Szczególną uwagę zwrócono na rehabilitację głosu u laryngektomowanych, rehabilitację słuchu, mowy i układu równowagi. Wartość opracowania podnosi bogaty materiał ilustracyjny oraz zestaw pytań sprawdzających wiedzę, który ułatwi przygotowanie się do egzaminu specjalizacyjnego.

Podręcznik jest przeznaczony zarówno dla studentów ostatnich lat medycyny, jak i specjalizujących się lekarzy otorynolaryngologów, a także dla chirurgów szczękowych, neurologów, neurochirurgów, okulistów oraz lekarzy rodzinnych.

Książka "Otorynolaryngologia. Podręcznik dla studentów i specjalizujących się lekarzy" - J. Bożydar Latkowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 591 stron i została wydana w 2017 r. Cena 164.47 zł. Zapraszamy na zakupy!