pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Oswojenie traumy. Przegląd zagadnień
Tytuł książki:

Oswojenie traumy. Przegląd zagadnień

Autor książki:

Alicja Senejko, Alicja Czapiga

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788380957671
ISBN: 978-83-8095-767-1
Data: 2020-01-20
26.26  38.00  11.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Niniejsza książka wpisuje się w nurt aktywnych działań skupionych wokół zagadnień psychologii traumy. Stanowi wyjątek wśród prac poświęconych tej problematyce w tym sensie, że autorzy artykułów podejmują temat traumy nie tylko z perspektywy klinicznej, psychoterapii i neuronauk, ale również z punktu widzenia psychologii rozwoju człowieka i osobowości, a nawet psychologii wychowawczej i społecznej, co pozwala zarysować różnorodną charakterystykę tego zagadnienia oraz wzbogacić istniejący wachlarz strategii profilaktycznych i technik terapeutycznych.
Tom Oswojenie traumy. Przegląd zagadnień ma trzyczęściową strukturę. Część pierwsza książki, zatytułowana Doświadczanie traumy wyzwanie dla badaczy i terapeutów, zawiera trzy artykuły. Główny artykuł, wprowadzający, autorstwa Alicji Senejko, pt. Doświadczanie traumy. Wybrane czynniki chroniące i czynniki ryzyka, przedstawia zagadnienia traumy w ujęciu rozwojowym, społecznym i opartym na wiedzy z zakresu neuronauk. Dziedziny te pomagają zrozumieć mechanizmy leżące u podłoża zaburzeń potraumatycznych i rozwoju potraumatycznego opisywane w najnowszych wynikach badań. Autorka próbuje w swojej pracy odpowiedzieć na pytania: Co sprzyja radzeniu sobie z traumą? Jakie czynniki i warunki utrudniają osiągnięcie dobrostanu psychicznego po doświadczeniu PTW oraz ograniczają możliwość potraumatycznego wzrostu i rozwoju? Analizy zawarte w artykule Senejko prowadzi z perspektywy własnego, funkcjonalno-czynnościowego modelu obrony psychologicznej (MFCOP) w zastosowaniu do problematyki traumy, definiując ją w kategoriach zablokowania realizacji najważniejszych czynników motywacyjnych (standardów regulacji) człowieka. Ujęcie to i przytaczane w artykule badania autorka wykorzystuje do zarysowania ważnych, w jej przekonaniu, czynników chroniących i czynników ryzyka w doświadczaniu traumy i radzeniu sobie z nią.

Książka "Oswojenie traumy. Przegląd zagadnień" - Alicja Senejko, Alicja Czapiga - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 254 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Alicja Senejko, Alicja Czapiga - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Profilaktyka traumy. Praktyka i - okładka książki
Profilaktyka traumy. Praktyka i badania Alicja Senejko, Magdalena Żurko
Kryzys psychiczny. Odzyskiwanie - okładka książki
Kryzys psychiczny. Odzyskiwanie zdrowia, wsparcie... Paweł Bronowski, Hubert Kaszyński, Olga Maciejewska
Wybrane problemy przemocy w rodzinie - okładka książki
Wybrane problemy przemocy w rodzinie Magdalena Lubińska-Bogacka
Produkty podobne:
Psychologia dysleksji - okładka książki
Psychologia dysleksji Grażyna Krasowicz-Kupis
Teorie osobowości - okładka książki
Teorie osobowości John B. Campbell, Calvin S. Hall, Gardner Lindzey