pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Oswoić śmierć edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788301203399
ISBN: 978-83-01-20339-9
Data: 2019-05-20
Cena wydawcy: 89.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Na wyróżnienie zasługuje zarówno podjęcie próby utrwalenia kaszubskich zwyczajów i rytuałów okołopogrzebowych w Polsce oraz w Kanadzie, jak i autorska interpretacja, zmierzająca do stworzenia prospektywnej myśli, dotyczącej edukacji do śmierci opartej na wrażliwości na kulturę rodzimą. (…) Praca (…) jest ważną inspiracją do myślenia o śmierci, refleksji nad życiem i koniecznością uświadomienia sobie, co jest ważne. Skłania również do namysłu, w jaki sposób energia emocjonalna oraz solidarność grupowa, jaka rodzi się w kontekście sytuacji granicznej, mogą stać się dla każdego z nas momentem edukacyjnym."

Prof. zw. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński

"Praca Aleksandry Kurowskiej-Susdorf jest znakomitym studium z pogranicza antropologii, pedagogiki kultury i pedagogiki społecznej, w jej nurcie emancypacyjnym i krytycznym. Ponadto ma ona walor aplikacyjny – autorka formułuje w niej postulaty do działania pedagogicznego na rzecz edukacji tanatologicznej."

Z recenzji prof. zw. dr hab. Agnieszki Gromkowskiej-Melosik

"Autorce udało się osadzić edukację tanatologiczną w kontekście lokalnych rytuałów, ukazując dialektyczne i edukacyjne powiązania jednostki ze środowiskiem życia, z uwzględnieniem środowiska niewidzialnego, wiedzy milczącej i momentów edukacyjnych w procesie autoformacji."

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Krzysztofa Jakubiaka

Książka "Oswoić śmierć edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych" - Aleksandra Kurowska-Susdorf - oprawa Twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2019 r.