pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Osoba z niepełnosprawnością a instytucje pomocowe
Tytuł książki:

Osoba z niepełnosprawnością a instytucje pomocowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 430 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788393178193
ISBN: 978-83-9317-819-3
Data: 2012-04-05
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Kodeks postępowania karnego
Kodeks postępowania karnego 14.01 zł pozycja dostępna!

Osoba z niepełnosprawnością a instytucje pomocowe - Izabela Książkiewicz, Magda Lejzerowicz - opis książki:

Osoba z niepełnosprawnością a instytucje pomocowe to opracowanie, którego przedmiotem jest uczestnictwo osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej oraz efektywność systemu wsparcia i zabezpieczenia tej grupy. Publikacja ma na celu uświadomienie odpowiednim instytucjom konieczności interdyscyplinarnego podejścia do problemów niepełnosprawności i przełamywania barier wynikających ze stereotypów.

W książce zwrócono szczególną uwagę na wyjątkowość, odmienność i różnorodność niepełnosprawności. Poszczególne rozdziały zostały zobrazowane studiami przypadku (case). Niektóre z nich opracowano przy aktywnym współudziale praktyków.

W publikacji można znaleźć omówienie m.in.: społeczno-ekonomicznych kontekstów niepełnosprawności, teoretycznych podstaw podmiotowego i przedmiotowego traktowania osoby niepełnosprawnej, instytucjonalnych aspektów wsparcia osób niepełnosprawnych w Polsce, organizacji pozarządowych w procesie integracji i budowania społeczeństwa bez barier, profilu osoby niepełnosprawnej, dobrych praktyk pracy z osobą niepełnosprawną.

Książka „Osoba z niepełnosprawnością a instytucje pomocowe” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor. Książka posiada 430 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Izabela Książkiewicz, Magda Lejzerowicz - autor m.in.: