pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Orzeczenia w procesie cywilnym. Komentarz do art. 316-366 KPC
książka:

Orzeczenia w procesie cywilnym. Komentarz do art. 316-366 KPC

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788325562977
ISBN: 9788325562977
Data: 2014-10-07
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna

Orzeczenia w procesie cywilnym. Komentarz do art. 316-366 KPC - opis wydawcy:

Komentarz prezentuje całościowo problematykę związaną z orzeczeniami w postępowaniu cywilnym. Publikacja dostarcza wielu praktycznych wskazówek umożliwiających m.in. profesjonalne przygotowanie się do sporządzania uzasadnienia wyroku przez sędziego czy sporządzania środka zaskarżenia przez pełnomocnika procesowego.

Publikacja zawiera także konkretne podpowiedzi, w jaki sposób przygotować się do pisania pozwów, czy zaskarżania orzeczeń, dzięki temu, że wzbogacona jest licznymi przykładami, wskazówkami "Ważne dla praktyki" oraz przeglądem najnowszego orzecznictwa pogrupowanego w zakresie omawianych zagadnień w linie orzecznicze. Ten wybór orzecznictwa ma ogromne znaczenie praktyczne - przyporządkowany został konkretnym zagadnieniom, autor wskazuje także orzeczenia mające najistotniejsze znaczenie dla praktyki, a także odmienne rozstrzygnięcia sądu, które pozwalają na znalezienie argumentów do obrony racji klienta w sytuacjach problematycznych.

Formuła komentarzowa pozwala na korzystanie z publikacji w codziennej praktyce prawniczej przez praktyków: sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz podczas zawodowych egzaminów prawniczych przez aplikantów zawodów prawniczych.

Autorka szczegółowo omawia kwestie związane z wydaniem wyroku: częściowego, zaocznego, wstępnego, oraz z natychmiastową wykonalnością wyroku.

Skomentowane zostały także zagadnienia poświęcone: wyrokom zaocznym, sprostowaniu, uzupełnieniu i wykładni wyroku, nakazom zapłaty oraz postanowieniom sądu.

Szczegółowo skomentowane zostały także kwestie prawomocności orzeczeń sądowych w związku z bardzo praktycznym znaczeniem tych zagadnień dla kwestii ich zaskarżania.

Prezentowany komentarz, dzięki wieloletniej praktyce prawniczej Autorki jako sędziego i dokonanej analizie orzecznictwa w tym zakresie pozwoli na przygotowanie się do praktycznego stosowania przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

Prezentowana książka dzięki praktycznym wskazówkom Autorki: radcom prawnym i adwokatom zapewni odpowiednie przygotowanie się do składania środków odwoławczych i skutecznego stosowania przepisów KPC, sędziom ułatwi wyrokowanie i pisanie uzasadnień, aplikantom sądowym, adwokackim i radcowskim zapewni fachowe przygotowanie się do wykonywania zawodu i właściwego zachowania się w sądzie, zawiera wyselekcjonowane orzecznictwo przyporządkowane do komentowanych zagadnień.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Agnieszka Góra-Błaszczykowska - autor m.in.:
Nowelizacja Kodeksu postępowania - okładka książki
Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego Agnieszka Góra-Błaszczykowska (red.);
System Prawa Procesowego Cywilnego. - okładka książki
System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom 10. Postępowanie... Tadeusz Ereciński, Agnieszka Góra-Błaszczykowska, Bartosz Karolczyk, Krzysztof Knoppek;
Wtorek, 23 Kwietnia 2019 roku.