pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Okropna sprawiedliwość

Autor książki:

Donna Leon

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 310 s.
Wymiar: 120x170 mm
EAN: 9788373923249
ISBN: 978-83-7392-324-9
Data: 2010-09-06
Cena wydawcy: 25.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Grupa uzbrojonych mężczyzn wdziera się do mieszkania cenionego pediatry, burząc spokój weneckiej nocy. Okazuje się jednak, że zamaskowani napastnicy wcale nie są bandytami czy terrorystami; przyszli po półtorarocznego synka lekarza. To sensacyjne wydarzenie szybko trafia na łamy gazet, po czym równie szybko z nich znika. Komu zależało na wyciszeniu sprawy Komisarz Brunetti przypuszcza, że spore znaczenie mogła mieć w tym przypadku okoliczność, że żona pediatry jest córką bardzo bogatego i wpływowego człowieka. Tymczasem inspektor Vianello wpada na trop afery, w którą są zamieszani lekarze i farmaceuci, a która prowadzi nie tylko do oszustw finansowych, lecz także do ingerencji w prywatne życie pacjentów.
Podobnie jak w poprzednich swoich powieściach, także i w tej Donna Leon porusza ważny i bolesny problem. Z jednej strony chodzi tu o dramat osób, które nie mogą mieć własnego potomstwa, z drugiej – o bezduszność innych, którzy wykorzystują tę sytuację i czynią z niej źródło swoich dochodów. W trakcie śledztwa komisarz Brunetti niejednokrotnie stanie wobec kwestii, gdzie nie mają zastosowania proste, czarno-białe osądy moralne, i przekona się, że nawet "dobro dziecka” może być pojęciem względnym.

Książka "Okropna sprawiedliwość" - Donna Leon - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 310 stron i została wydana w 2010 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]