pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Oficerowie i konie Przyjaźń na śmierć i życie. Kawalerzyści Drugiej...
książka:

Oficerowie i konie Przyjaźń na śmierć i życie. Kawalerzyści Drugiej Rzeczpospolitej o koniach - swoich towarzyszach broni

Dane szczegółowe:
Wydawca: Erica
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788362329731
ISBN: 978-83-6232-973-1
Data: 2012-12-04
pozycja niedostępna

Oficerowie i konie Przyjaźń na śmierć i życie. Kawalerzyści Drugiej Rzeczpospolitej o koniach - swoich towarzyszach broni - Piotr Jaźwiński - opis książki:

Słynne szarże, bitwy, pojedynki, a nawet szum husarskich skrzydeł nie miałyby miejsca, gdyby nie koński grzbiet, z którego można było tego dokonać. A że kawalerzysta, pomimo bujnego życia, najpierw był żołnierzem, to partnera do wojaczki dobierał starannie, dbał o niego, szanował i kochał, bo jak powiedział gen. Stefan Dembiński: Bez konia bowiem trudno żyć, a nawet umierać. Z książki czytelnik dowie się skąd brały się konie w wojsku, jak się je szkoliło, jak rodziła się przyjaźń między kawalerzystą a jego towarzyszem broni, jak karano za brak szacunku do wierzchowca oraz jak rodziły się konie legendy i legendy o koniach, czyli o Kasztance, Brygadzie, Farysie, Krechowiaku, Gromie i ich słynnych towarzyszach - Piłsudskim, Śmigłym-Rydzu, Mościckim, Podhorskim i innych. Ten niezwykły kult konia w wojsku ukazuje obraz prawdziwego kawalerzysty - wiernego, oddanego i nierozerwalnie związanego z ojczyzną. Poczułem nagle jakieś ciepłe, choć mokre dotknięcie na karku; odwróciwszy się ujrzałem wśród niebywałego zdumienia główkę Jarmułki wydającą ciche radosne rżenie. Jarmułka przytulała się do mojej głowy, a z jej pięknych i dużych oczu, spod opuszczonych w dół powiek leciały łzy jak wielkie perły, wyrażające ogrom przywiązania do mnie. Ucieczka Jarmułki z rąk bolszewickich, jej przedarcie się do mnie, jej łzy z ponownego spotkania się ze mną, wstrząsnęły moimi uczuciami w ten sposób, iż sam zacząłem płakać. fragment książki

Książka „Oficerowie i konie Przyjaźń na śmierć i życie. Kawalerzyści Drugiej Rzeczpospolitej o koniach - swoich towarzyszach broni” - oprawa twarda - Wydawnictwo Erica.

Książka posiada 224 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Oficerowie i konie Przyjaźń na śmierć i życie. Kawalerzyści Drugiej..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Lodołamacz - okładka książki
Lodołamacz Wiktor Suworow
Produkty podobne:
Mit Piłsudskiego - okładka książki
Mit Piłsudskiego Maciej Giertych