pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Orzecznictwo Sądów Polskich 3/2014
Orzecznictwo Sądów Polskich 3/2014 70.78 zł pozycja dostępna!
książka:

Odpowiedzialność dyscyplinarna, etyka zawodowa adwokatów i radców prawnych. Orzecznictwo. Seria: Zbiory Orzecznictwa Becka

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 720 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788325577261
ISBN: 978-83-2557-726-1
Data: 2016-02-02
Cena wydawcy: 139.00 złpozycja niedostępna

Odpowiedzialność dyscyplinarna, etyka zawodowa adwokatów i radców prawnych. Orzecznictwo. Seria: Zbiory Orzecznictwa Becka - Wojciech Marchwicki, Marek Niedużak - opis książki:

Niniejszy zbiór to druga, znacznie rozbudowana wersja wcześniejszego opracowania, opublikowanego w 2011 r. Część I zawiera uaktualniony i rozszerzony wybór orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych oraz sądów administracyjnych. Wybór ten został co do zasady ograniczony datą transformacji ustrojowej. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach Autorzy sięgali po orzeczenia starsze, zwłaszcza gdy tezy stawiane w danym orzeczeniu wydały się szczególnie interesujące i relewantne w obecnej sytuacji. Wybór orzeczeń do tej części został uaktualniony o nowsze orzeczenia, wydane już po ukazaniu się poprzedniego zbioru, oraz o orzeczenia wcześniejsze, do których udało się uzyskać dostęp, najczęściej w wyniku ich późniejszej publikacji.

Najważniejsza zmiana w drugim wydaniu niniejszego zbioru polega na rozszerzeniu książki o zupełnie nową część obejmującą orzecznictwo adwokackiego Wyższego Sądu Dyscyplinarnego. Zostały one zawarte w Części II zbioru i podzielone na kategorie uwzględniające ich specyfikę wynikającą przede wszystkim z tego, że WSD jest sądem meriti w sprawach o naruszenie dyscypliny zawodowej.

Książka „Odpowiedzialność dyscyplinarna, etyka zawodowa adwokatów i radców prawnych. Orzecznictwo. Seria: Zbiory Orzecznictwa Becka” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 720 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Odpowiedzialność dyscyplinarna, etyka zawodowa adwokatów i radców..."
Wojciech Marchwicki, Marek Niedużak - autor m.in.: