pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Odpowiedzialność członków organów spółek kapitałowych
Tytuł książki:

Odpowiedzialność członków organów spółek kapitałowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 234 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380850330
ISBN: 978-83-8085-033-0
Data: 2016-05-18
Cena wydawcy: 65.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Kodeks spółek handlowych Komentarz
Kodeks spółek handlowych Komentarz Tom 1... 179.53 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Opodatkowanie spółek
Opodatkowanie spółek 179.53 zł pozycja dostępna!

Książka stanowi aktualny i rzetelny przewodnik po zasadach odpowiedzialności osób zaangażowanych w funkcjonowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej. Znaczną część niniejszej pracy poświęcono odpowiedzialności członków zarządu i organów nadzoru spółek kapitałowych. Jednocześnie dość szczegółowo omówiono także sytuację prawną wspólników i akcjonariuszy z podsumowaniem dorobku orzecznictwa i literatury dotyczącym doktryny piercing the corporate veil (tzw. "przebicia zasłony korporacyjnej") jako wyłomu od zasady ograniczonej odpowiedzialności wspólników i akcjonariuszy spółek kapitałowych.

Celem publikacji jest przedstawienie nie tylko zasad odpowiedzialności wynikających z Kodeksu spółek handlowych, ale także innych podstawowych aktów prawnych. Istotną częścią niniejszej pracy jest analiza zasad odpowiedzialności członków organów spółek kapitałowych za zaległości podatkowe, a także przedstawienie aspektów praktycznych z przywołaniem wielu przykładów zaczerpniętych z praktyki orzeczniczej sądów.

Książka "Odpowiedzialność członków organów spółek kapitałowych" - Anna Wyrzykowska, Łukasz Czekański - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 234 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Anna Wyrzykowska, Łukasz Czekański - autor m.in.: