pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów
książka:

Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Trzecia Strona
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 155x225 mm
EAN: 9788364526329
ISBN: 978-83-6452-632-9
Data: 2016-02-18
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów - Władysław Duczko - opis książki:

Od Sclavinii do Polanii to próba nowego spojrzenia na zagadkę, jaką było pojawienie się na arenie europejskiej władztwa Piastów, które miało własną dynastię, siłę militarną i wykazywało wielką energię w działaniu, a o którego początkach nie wspominały żadne ówczesne źródła pisane. Na tle dziejów średniowiecznej Europy środkowej ukazana została specyfika piastowskiego władztwa.

Książka daje nam wgląd w funkcjonowanie struktury państwa będącego prywatną własnością jednej rodziny, wprowadza w świat militarnych konfrontacji i aliansów matrymonialnych. Poznajemy kulisy przełomowej decyzji Mieszka I o przyjęciu chrztu, podjętej nie pod przymusem, ale w wyniku trafnej analizy sytuacji, która doprowadziła go do przekonania, że podstawą jego polityki powinno być parcie na zachód i stanie się jego częścią, na własnych warunkach.

W książce poruszana jest problematyka ekonomiczna, znaczenie kontaktów z największym animatorem ówczesnego handlu, Skandynawami, przez których Piastowie zostali włączeni do najbardziej zyskownej wymiany - handlu ludźmi. Przy tej okazji będzie się można dowiedzieć, czy to prawda, że Mieszko I był wikingiem.

Książka „Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów” - oprawa twarda - Wydawnictwo Trzecia Strona.

Książka posiada 272 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów"
Władysław Duczko - autor m.in.: