pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Od niechcenia

Autor książki:

Leszek Mierzejewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Psychoskok
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 322 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788381192101
ISBN: 978-83-8119-210-1
Data: 2018-10-05
25.18  39.90  14.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Esencja książki toczy się wokół Andrzeja, wiejskiego chłopaka, który po maturze, wyjeżdża do stolicy. Po zdaniu egzaminów na Politechnikę Warszawską i zamieszkaniu w akademiku - rozpoczyna burzliwe życie studenta, sportowca AZS i bramkarza w jednej z wielu warszawskich nocnych restauracji. Są to burzliwe lata 60., czasy wielu paradoksów w naszym kraju. Bohater będąc młodym człowiekiem zarabia grube pieniądze, ale nic nie może za nie kupić. W sklepach brakowało dosłownie wszystkiego! Ustawiały się długie kolejki. Bohater stał się mistrzem w kombinowaniu. Raz był na wozie, a raz pod wozem, ale zawsze spadał na dwie, zdrowe nogi. Z biednego, wiejskiego chłopaka - wyszedł na bogatego biznesmena, jednak życie też go nie rozpieszczało.

Opowiadając o perypetiach swoich bohaterów autor pieczołowicie przypomina najważniejsze wydarzenia tamtego czasu. Raz są to polityczne paroksyzmy z grudnia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego roku. To znów wielkie wydarzenia sportowe jak zwycięstwa polskich kolarzy w Wyścigu Pokoju lub sukcesy narodowej jedenastki podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym drugim roku. Jednak najważniejsze wspomnienia Andrzeja są związane z początkiem pontyfikatu Jana Pawła II...

Książka "Od niechcenia" - Leszek Mierzejewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Psychoskok. Książka posiada 322 stron i została wydana w 2018 r. Cena 25.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Leszek Mierzejewski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Ścieżka / Góry Books - okładka książki
Ścieżka / Góry Books Nejc Zaplotnik
Powstanie Warszawskie. Rozpoznani - okładka książki
Powstanie Warszawskie. Rozpoznani Iza Michalewicz, Maciej Piwowarczuk