pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Od Montpellier po Dieppe. Rola polskiego lotnictwa myśliwskiego w...
Tytuł książki:

Od Montpellier po Dieppe. Rola polskiego lotnictwa myśliwskiego w działaniach alianckich 1940-1942

Autor książki:

Grzegorz Śliżewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 188 s.
Wymiar: 215x305 mm
EAN: 9788378896166
ISBN: 978-83-7889-616-6
Data: 2018-03-15
56.70  79.99  23.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Od Montpellier po Dieppe. Rola polskiego lotnictwa myśliwskiego w działaniach alianckich 1940-1942 - Grzegorz Śliżewski - opis książki:

Skuteczność i bohaterstwo polskich pilotów myśliwskich w czasie II wojny światowej nie ulega wątpliwości. Pytaniem otwartym pozostaje jednak, czy te sukcesy miały wpływ na rzeczywisty wysiłek wojenny lotnictwa sojuszników. Polska historiografia z reguły skupia się na lotnictwie spod znaku biało-czerwonej szachownicy w oderwaniu od działań Armée l air i Royal Air Force. Tym samym powstał wypaczony obraz tego zagadnienia.

Książka Od Montpellier po Dieppe jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie: dlaczego w początkowym okresie II wojny światowej polskie lotnictwo myśliwskie było istotną figurą, a może zwykłym pionkiem na sojuszniczej szachownicy? Szachownicy zawieszonej pod niebem Europy, na której rozgrywka wypełniona była licznymi i często niespodziewanymi zwrotami akcji.

W pracy wykorzystane zostały m.in. pomijane zazwyczaj w tego typu opracowaniach elementy statystyki, które momentami sięgają nawet analizy wysiłku pojedynczych pilotów. Kwerenda zasobów archiwalnych, które do tej pory w Polsce nie były wykorzystane, sprawia, że opracowanie jest nowatorskie, w zupełnie innym świetle stawia wiele zagadnień związanych z polskim lotnictwem myśliwskich w latach 1940-1942 oraz łamie utarte stereotypy.

Książka „Od Montpellier po Dieppe. Rola polskiego lotnictwa myśliwskiego w działaniach alianckich 1940-1942” - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 188 stron i została wydana w 2018 r. Cena 56.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Od Montpellier po Dieppe. Rola polskiego lotnictwa myśliwskiego w..."
Grzegorz Śliżewski - autor m.in.:
Wojna na pociski i pisma - okładka książki
Wojna na pociski i pisma Grzegorz Śliżewski;
God Save The 303 Squadron!. Historia - okładka książki
God Save The 303 Squadron!. Historia Dywizjonu... Grzegorz Sojda, Grzegorz Śliżewski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Cenzura w PRL. Analiza zjawiska - okładka książki
Cenzura w PRL. Analiza zjawiska Zbigniew Romek, Kamila Kamińska-Chełminiak (red.)
Ocaleni z XX wieku - okładka książki
Ocaleni z XX wieku Mikołaj Grynberg
Produkty podobne:
Łączność i polityka - okładka książki
Łączność i polityka Zbigniew S. Siemaszko