pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Historia w przestrzeni publicznej. Seria: Historia w działaniu
Tytuł książki:

Historia w przestrzeni publicznej. Seria: Historia w działaniu

Autor książki:

Joanna Wojdon

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 525 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301197971
ISBN: 978-83-0119-797-1
Data: 2018-04-05
52.72  59.00  6.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Historia w przestrzeni publicznej pod naukową redakcją dr hab. Joanny Wojdon z Uniwersytetu Wrocławskiego to pionierska w Polsce zbiorowa synteza tematyki public history. Stworzona została przez przedstawicieli różnych ośrodków akademickich oraz instytucji realizujących public history w praktyce. W gronie autorów znajdują się także specjaliści-praktycy - osoby od lat związane zawodowo z daną branżą, cieszące się autorytetem w środowisku i znające opisywaną przez siebie dziedzinę od podszewki.

Jej przejawem są tak różne zjawiska, jak rosnąca liczba tytułów popularnych magazynów historycznych, oglądalność, jaką cieszą się programy i kanały telewizyjne o tematyce historycznej, a także filmy historyczne, w tym hollywoodzkie superprodukcje, uznanie, jakie wśród graczy komputerowych zdobywają gry osadzone w realiach historycznych. Równocześnie zmienia się charakter miejsc i działań tradycyjnie związanych z promowaniem wiedzy o przeszłości - muzeów, wystaw, miejsc pamięci, archiwów, bibliotek, a nawet studiów uniwersyteckich. Towarzyszy temu refleksja nad celami i rolą badań historycznych, ich użytecznością i miejscem w życiu społecznym, polityce państwa czy debacie publicznej. Podejmują ją nie tylko zawodowi historycy, politycy lub publicyści, lecz także amatorzy-pasjonaci i różne grupy interesów.

Książka jest podręcznikiem pomocniczym dla studentów kierunków historycznych i pokrewnych (m.in. popularyzacja historii, historia w przestrzeni publicznej, turystyka historyczna, dziennikarstwo historyczne, animacja kultury, muzealnictwo), a także doskonałym kompendium dla amatorów historii, np. rekonstruktorów, jak i czynnych pracowników instytucji kultury.

Seria HISTORIA W DZIAŁANIU ma odkryć przed czytelnikiem najnowsze trendy w popularyzacji historii i dziedzictwa narodowego, pokazać nowoczesne formy przekazu, które najlepiej docierają w dzisiejszych czasach do szerokiego grona odbiorców, a także zaprezentować konkretne przykłady działalności, którą można się zainspirować. Będzie przedstawiać różnorodne obszary działania historii w przestrzeni publicznej, a w związku z tym różne aspekty pracy historyka czy animatora kultury. Przekona nas, że historia nie jest martwą i nudną przeszłością, lecz żyje nadal w naszym otoczeniu, także tym najbliższym. HISTORIA W DZIAŁANIU jest również praktycznym poradnikiem, jak najskuteczniej realizować nowoczesną promocję dziedzictwa narodowego.

Książka "Historia w przestrzeni publicznej. Seria: Historia w działaniu" - Joanna Wojdon (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 525 stron i została wydana w 2018 r. Cena 52.72 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Wojdon (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Mao Zedong. Ontologia władzy - okładka książki

Mao Zedong. Ontologia władzy

Jerzy Bayer, Waldemar J. Dziak
Łódzcy bohaterowie 1918 roku. Seria: - okładka książki

Łódzcy bohaterowie 1918 roku. Seria: 100 lat Niepodległości

Witold Jarno, Przemysław Waingertner (red.)
Produkty podobne:
Horyzonty antropologii kultury - okładka książki

Horyzonty antropologii kultury

Jerzy S. Wasilewski, Anna Zadrożyńska-Barącz, A. Bruczkowska (red.)
Dydaktyka historii jako dyscyplina - okładka książki

Dydaktyka historii jako dyscyplina akademicka...

Lucyna Kudła, Czesław Nowarski
Śląska Republika Uczonych / Schlesische - okładka książki

Śląska Republika Uczonych / Schlesische GelehrtenRepublik...

Marek Hałub, Anna Mańko-Matysiak (red.)
Historia seksu - okładka książki

Historia seksu

Reay Tannahill
Biografistyka we współczesnych - okładka książki

Biografistyka we współczesnych badaniach historiograficznych....

Jolanta Kolbuszewska, Rafał Stobiecki (red.)