pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Oczko się odlepiło, temu misiu... Biografia Stanisława Barei

Autor książki:

Maciej Replewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788380790070
ISBN: 978-83-8079-007-0
Data: 2015-11-02
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Żaden polski reżyser nie ma na swoim koncie tylu filmów określanych mianem "kultowe", co Stanisław Bareja. Któż nie pamięta "Misia", serialu "Alternatywy 4", "Zmienników", czy "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz. Tylko Stanisław Bareja potrafił tak brawurowo pokazać absurdy PRL-u. Ilość cytatów, które jego filmy wprowadziły do potocznej polszczyzny dogania powoli "Wesele" Wyspiańskiego.

Uwielbiany przez widzów. Niszczony przez władzę. Wyszydzany przez "kolegów". Jego życie nie było komedią, tylko nieustannym pasmem zmagań. Za realizację filmów i upartą wierność poglądom reżyser zapłacił własnym zdrowiem. Od lat 70. uczestniczył w działaniach demokratycznej opozycji. Na piedestał króla polskiej komedii wyniesiono go dopiero pośmiertnie. Pod niepozorną powierzchownością kryła się błyskotliwa inteligencja, odwaga i rzadka wśród filmowców uczciwość ukryta w ironicznym dystansie do świata.

W książce znajdziemy zdjęcia, niepublikowane dokumenty oraz relacje przyjaciół reżysera. Król z "krainy uśmiechu", Mistrz Krzywego Zwierciadła powraca!

Książka "Oczko się odlepiło, temu misiu... Biografia Stanisława Barei" - Maciej Replewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2015 r.