pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Długa podróż w bardzo krótkim czasie. Biografia Andrzeja Bukowińskiego

Autor książki:

Aleksandra Pluta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788363778286
ISBN: 978-83-63778-28-6
Data: 2013-11-06
32.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

„Negatyw łapie atmosferę, jest wrażliwy na klimat, jaki towarzyszy pracy” - mówi w tej książce Andrzej Bukowiński, zdobywca 25 nagród na Festiwalu Filmu Reklamowego w Wenecji i Cannes. Szybko zrozumiał, że bez zwykłego ludzkiego ciepła i humoru nawet najwymyślniejsze pomysły nie będą przemawiać do widza. To dlatego wielkie agencje z ogromnymi budżetami przegrywały na festiwalach z filmami Andrzeja, w których najważniejszy był niebanalny pomysł i uważna obserwacja ludzkich zachowań. „Jego znakiem firmowym stała się prostota” - pisze Aleksandra Pluta. Ale ta prostota nie przemówiłaby w pełni do widzów, gdyby nie inteligencja i wrażliwość twórcy tych filmów.

To książka o niezwykłym człowieku, niezwykłym życiorysie i szczęściu w życiu; szczęściu, które jest uśmiechem Boga. Andrzej tych uśmiechów widział w swojej karierze wiele. Ale nie odkrywa do końca wszystkich kart w pokerze życia. Aleksandra Pluta robi pewną celną obserwację: „Można Andrzeja ugryźć z tej lub tamtej strony, choć on sam do końca nie pozwoli się rozgryźć”. Przeczytajcie tę książkę i sami sprawdźcie, czy to prawda

(fragment przedmowy Piotra Semki)

Aleksandra Pluta (ur. 1984 w Łodzi), absolwentka dziennikarstwa na wydziale literatury i filozofii Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie oraz studiów podyplomowych z zakresu protokołu dyplomatycznego na Pontificia Universidad Católica de Chile. Tłumaczka, autorka książek "Na fali historii. Wspomnienia Polaków w Chile" (2009) oraz "Raul Nałęcz-Małachowski. Wspomnienia z dwóch kontynentów" (2012).

Książka "Długa podróż w bardzo krótkim czasie. Biografia Andrzeja Bukowińskiego" - Aleksandra Pluta - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2013 r. Cena 32.07 zł. Zapraszamy na zakupy!