pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Obrócić prawo w żart. Instytucje prawne z zbiorze dowcipów Philogelos....
książka:

Obrócić prawo w żart. Instytucje prawne z zbiorze dowcipów Philogelos. Seria: Arcana Iurisprudentiae

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380902046
ISBN: 978-83-8090-204-6
Data: 2017-05-15
Cena wydawcy: 26.00 złpozycja niedostępna

Obrócić prawo w żart. Instytucje prawne z zbiorze dowcipów Philogelos. Seria: Arcana Iurisprudentiae - Anna Tarwacka - opis książki:

Philogelos, czyli "Ten, który kocha śmiech", to jedyny zachowany zbiór starożytnych dowcipów. Po co jednak prawnikowi żarty? Dowcipy, stanowiące element kultury masowej i kodu kulturowego, dają zwykle dobry obraz życia codziennego, lęków, radości, a także kompleksów danej społeczności. Jednym z elementów tego obrazu jest także prawo, nie jego teoria, a praktyka. Philogelos okazuje się zaskakująco interesującym z punktu widzenia prawnika tekstem źródłowym. Daje wiele informacji, które są wprawdzie wybiórcze, ale przyczyniają się do uzupełnienia obrazu, który znamy ze źródeł zwykle wykorzystywanych w badaniach romanistycznych. Bo czy wiedzielibyśmy bez niego o tym, że już starożytni korzystali z ofert typu "all you can eat"?

Książka „Obrócić prawo w żart. Instytucje prawne z zbiorze dowcipów Philogelos. Seria: Arcana Iurisprudentiae” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Książka posiada 260 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Obrócić prawo w żart. Instytucje prawne z zbiorze dowcipów Philogelos...."
Anna Tarwacka - autor m.in.:
Iura et negotia - okładka książki
Iura et negotia Anna Tarwacka;