pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
O zjednoczenie i legalizm. Ostatni akt życia publicznego Kazimierza...
Tytuł książki:

O zjednoczenie i legalizm. Ostatni akt życia publicznego Kazimierza Sosnkowskiego

Autor książki:

Tadeusz Katelbach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 150x211 mm
EAN: 9788375655186
ISBN: 978-83-7565-518-6
Data: 2017-06-16
28.72  44.00  15.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kazimierz Sosnkowski był postacią niezwykłą. Bez mała całe życie poświęcił wojsku, a najwyższy stopień generała broni tak do niego przylgnął, że stał się nieodłączną częścią nazwiska. Tymczasem Sosnkowski był przede wszystkim wszechstronnie utalentowanym intelektualistą, typem szlachetnego patrioty, brzydzącego się wszelkimi odmianami gierek i siucht prowadzonych z frazesem ratowania Ojczyny na ustach. Podjął się misji jednoczenia rozbitej emigracji. Spełniał ją cierpliwie i wytrwale nawet wtedy, gdy wiedział, że wrogowie zjednoczenia zdecydowani są na wszystko, by do niego nie dopuścić. Książka ta to ostatni rozdział jego wysiłków, zmierzających do zjednoczenia rozbitej politycznie emigracji.

Tadeusz Katelbach wiele w tym czasie rozmyślał nad kwestią przyczyn niepowodzenia akcji zjednoczeniowej gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Wspólnie z Sosnkowskim doszedł do wniosku, że największymi przeciwnikami zjednoczenia były "obce agentury". Według Katelbacha istniały na emigracji trzy rodzaje agentury: komunistyczna, zachodnia i wolnomularska. I to one, pomimo często sprzecznych interesów, robiły wszystko, by osłabić polskie uchodźstwo i uniemożliwić wykrystalizowanie się silnego ośrodka władzy państwowej na wygnaniu.

Sławomir Cenckiewicz

Książka "O zjednoczenie i legalizm. Ostatni akt życia publicznego Kazimierza Sosnkowskiego" - Tadeusz Katelbach - oprawa twarda - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2017 r. Cena 28.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Przeciwko Pax Sovietica. Narodowe - okładka książki

Przeciwko Pax Sovietica. Narodowe Zjednoczenie...

Mariusz Bechta, Wojciech J. Muszyński
Wira z Powstania - okładka książki

Wira z Powstania

George Szlachetko, Danuta Szlachetko