pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
O prawdziwej pracy psychologa. Spotkania z praktykami
Tytuł książki:

O prawdziwej pracy psychologa. Spotkania z praktykami

Autor książki:

Agnieszka Pasztak-Opiłka

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 226 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380850736
ISBN: 978-83-8085-073-6
Data: 2016-02-08
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

O prawdziwej pracy psychologa. Spotkania z praktykami - Agnieszka Pasztak-Opiłka - opis książki:

Publikacja ukazuje różne aspekty pracy psychologów - praktyków, burząc stereotyp uczesanej w kok pani psycholog, ubranej w elegancki sweterek, zasiadającej w nowocześnie wyposażonym, oświetlonym, wywietrzonym i wyciszonym gabinecie. Autorzy omawiają różne warunki pracy, zarówno te fizyczne, jak i społeczne, w jakich na co dzień funkcjonują psychologowie. Książka pokazuje również ograniczenia, z jakimi muszą się oni zmierzyć oraz różnice pomiędzy założeniami teoretycznymi, a rzeczywistymi warunkami ich pracy. Wśród autorów poszczególnych rozdziałów można odnaleźć neuropsychologa (i jednocześnie lekarza neurologa), psychologa dziecięcego, specjalistę do spraw uzależnień, psychologa sportu, ale i psychologa klinicznego, badającego górników na platformach wiertniczych, ulokowanych na Bałtyku oraz psychologa, który za swoimi badanymi podąża na Spitsbergen.

Każdy z rozdziałów posiada podobną strukturę, opartą na schemacie postępowania diagnostycznego (protodiagnoza, zasady skierowania na badanie, metody badania, warunki, formy pisania raportu, odbiorcy raportu itd.), rozszerzoną o wiedzę teoretyczną (czyli: jak być powinno) w konformacji z własnymi doświadczeniami zawodowymi autorów (a jak jest). Dodatkowo, każdy z autorów podzielił się przykładami ze swej codziennej pracy zawodowej. Taka struktura pozwoli odbiorcy w przejrzysty sposób porównać pracę psychologów na co dzień funkcjonujących w zupełnie różnych warunkach.

Książka „O prawdziwej pracy psychologa. Spotkania z praktykami” - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 226 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Agnieszka Pasztak-Opiłka (red.) - autor m.in.:
Sens i wartość zdrowia w kontekście - okładka książki
Sens i wartość zdrowia w kontekście współczesnej... Małgorzata Górnik-Durose, Agnieszka Pasztak-Opiłka, Łukasz Jach, Teresa Sikora;
Kupujący tę pozycję zamówili również: