pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
O jakości życia na początku XXI wieku. Czyli wybrane aspekty przemian...
książka:

O jakości życia na początku XXI wieku. Czyli wybrane aspekty przemian społeczno-ekonomicznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788365390660
ISBN: 978-83-6539-066-0
Data: 2019-11-08
Cena wydawcy: 31.50 złpozycja niedostępna

O jakości życia na początku XXI wieku. Czyli wybrane aspekty przemian społeczno-ekonomicznych - opis książki:

Pisząc o jakości życia, a więc o efektach decyzji jednostek, nie sposób pominąć aspektów pozamaterialnych, które oddziałują na kształtowanie się zachowań ludzkich - kwestie wyznawanego systemu wartości, sposoby spędzania czasu wolnego, warunki mieszkaniowe czy poziom zaspokojenia potrzeb intelektualnych oraz społecznych - to jedynie przykłady niektórych z nich. Badanie jakości życia jest problemem trudnym nie tylko ze względu na złożoność samego zjawiska, lecz także z powodu komplikacji pojawiających się podczas definiowania obszaru tego tematu. Warto jednak pamiętać, że ocena skuteczności działań wynikających z badań społecznych, w tym również z ekonomii, jest formułowana w odniesieniu do przemian, jakie generowane są zarówno w sferze materialnej, jak i pozamaterialnej. Niniejsza praca jest więc próbą zwrócenia uwagi na zależności pozamaterialne wynikające z działalności na płaszczyźnie gospodarczej.

z Wprowadzenia

Ze względu na złożoność tytułowego zagadnienia prezentowana monografia dotyczy wybranych elementów, które wpływają na jakość życia. W poszczególnych rozdziałach uwzględniono m.in. takie problemy, jak: poziom dochodów i ich opodatkowanie, postrzegane i rzeczywiste nierówności społeczne, zależności między pracą zawodową a zadowoleniem z życia, [...] stosunek Polaków do imigrantów, jakość życia osób niepełnosprawnych oraz problem nieefektywnego zarządzania zasobami wody. [...] Pod względem merytorycznym książkę oceniam pozytywnie - jest uporządkowana, logiczna i dostarcza szerokiej wiedzy na temat jakości życia w Polsce.

z recenzji dr hab. inż. Elżbiety J. Szymańskiej, prof. nadzw. SGGW

Książka „O jakości życia na początku XXI wieku. Czyli wybrane aspekty przemian społeczno-ekonomicznych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 168 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "O jakości życia na początku XXI wieku. Czyli wybrane aspekty przemian..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: