pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Nowi tropiciele. Szkoła podstawowa 2. Podręcznik cz. 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 140 s.
Wymiar: 200x170 mm
EAN: 9788302173301
ISBN: 978-83-0217-330-1
Data: 2018-06-26
21.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

W podręcznikach do klasy 2 są zawarte treści z dziedziny edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej.

- Naukę czytania dzieci mogą doskonalić przez poznawanie tekstów literackich, są tu zarówno utwory zaliczane do klasyki literatury dziecięcej, jak i napisane przez współczesnych poetów i pisarzy.

- Teksty do czytania zostały podzielone na trzy poziomy.

- W podręcznikach uwzględniono fragmenty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej.

- W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty, zawierające treści ortograficzne - marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, opowiadania ortograficzne w kąciku Bawimy się z Noni oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku Piszemy poprawnie.

- Rozkładówki z treściami gramatycznymi pod hasłem Tropimy gramatykę, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy (rzeczownika, czasownika i przymiotnika), rodzajów zdań, rodziny wyrazów oraz znaków przestankowych.

- Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi, takich jak: zaproszenie, list, ogłoszenie, życzenia, notatka kronikarska.

- Specjalnie napisana seria opowiadań Listy od Hani i Henia (do czytania przez osobę dorosłą) na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc dziecku w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania.

- W podręcznikach wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu. Obok tych tematów umieszczono specjalny piktogram.

Treści nauczania zostały ujęte w sposób modułowy - mają formę kącików tematycznych:
- Gimnastyka oka i języka - celem kącika jest przygotowanie dziecka do sprawnego czytania.

- Tropiciele wiedzy - kącik związany z treściami społecznymi i środowiskowymi, którego celem jest rozbudzenie zainteresowania dzieci światem i szeroko pojętą nauką.

- Rondelkolandia - kącik poświęcony tworzeniu kompozycji kulinarnych.

- Warto ich znać! - kącik, w którym jest prezentowana sylwetka znanej osoby związanej z tematem dnia.

- Bawimy się z Noni - celem kącika jest rozwijanie wyobraźni dziecka.

- Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem - kącik poświęcony treściom artystycznym, rozwijaniu wrażliwości artystycznej oraz wyobraźni dziecka przez wskazywanie powiązań między muzyką a malarstwem.

Podręcznik „Nowi tropiciele. Szkoła podstawowa 2. Podręcznik cz. 2” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 21.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.