pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Nowenna do św. Arnolda Janssena
książka:

Nowenna do św. Arnolda Janssena

Dane szczegółowe:
Wydawca: Verbinum
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 54 s.
Wymiar: 100x150 mm
EAN: 9788371924729
ISBN: 978-83-7192-472-9
Data: 2014-11-06
Cena wydawcy: 3.99 złpozycja niedostępna

Nowenna do św. Arnolda Janssena - opis książki:

5 października 2013 mija 10. rocznica kanonizacji naszego Założyciela św. o. Arnolda Janssena i pierwszego misjonarza-werbisty - o. Józefa Freinademetza, której dokonał w Rzymie bł. Jan Paweł II. W wygłoszonej wówczas homilii Ojciec Święty podkreślił, że życie i działalność tych nowych Świętych ukazuje nam najważniejsze zadanie Kościoła we współczesnym świecie, którym jest głoszenie Ewangelii Chrystusa każdemu człowiekowi i całej rodzinie ludzkiej .

Gorliwość o sprawy wiary motywowała św. Ojca Arnolda do założenia Zgromadzenia Słowa Bożego - nas-werbistów, jak również i zgromadzenie misyjne Sióstr Służebnic Ducha Świętego. W trosce o głoszenie Ewangelii sprawą podstawową dla każdego naśladowcy Chrystusa, a takim chciał być św. o. Arnold, jest więź z Bogiem - modlitwa. Dlatego oprócz zgromadzeń czynnych, założył on również zgromadzenie kontemplacyjne - Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji.

Nowenna, którą tu proponujemy, jest formą modlitwy, która z rozważania Słowa Bożego, które zawsze jest żywe i skuteczne, oraz poprzez czerpanie z przykładu życia tego Świętego, może być pomocą do zacieśnienia naszej więzi z Bogiem i rozpalenia gorliwości o sprawy wiary, bo św. o. Arnold, choć żył na przełomie ubiegłych stuleci - jest świętym na nasze czasy.

O. Eryk Koppa SVD Prowincjał

Książka „Nowenna do św. Arnolda Janssena” - oprawa miękka - Wydawnictwo Verbinum.

Książka posiada 54 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nowenna do św. Arnolda Janssena"