pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Notatki z podróży

Autor książki:

Stanisław Chodynicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: BookPlan.pl
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788394561833
ISBN: 978-83-9456-183-3
Data: 2024-04-02
34.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Są to historie ludzi i miejsc w kraju i za granicą, które odwiedził autor. Bohaterowie oraz budowle historyczne - to wszystko zostały utrwalone na zdjęciach, wykonanych podczas podróży lub uzyskanych od osób prywatnych. W opowiadaniach znajdziemy informacje o ludziach zasłużonych dla polskiej kultury i nauki, takich jak prof. Wojciech Jastrzębowski, autor Konstytucji dla Europy; ks. Krzysztof Kluk, przyrodnik; Roman Dmowski, polityk; Julian Niemcewicz, pisarz i polityk. W artykułach zamieszczone są opisy dotyczące zabytków, klimatu i sztuki kulinarnej poszczególnych miejscowości w kraju i za granicą. Autor podróżował różnymi środkami lokomocji, ale jego ulubionym wehikułem jest rower, z którego niemal codziennie korzysta - jeździł nim też po Londynie. Bohaterami opowiadań są ptaki i żaby, na tle zmieniającego się środowiska. Kilka tekstów odnosi się do wydarzeń kulturalnych bądź ma charakter polemiczny.

W dalszej części książki umieszczone są artykuły poświęcone ludziom, którzy uczestniczyli w tajnym nauczaniu medycyny w okresie okupacji w Warszawie i getcie warszawskim.

Ze Wstępu
Inne tytuły autora:
Tajne nauczanie medycyny w czasie okupacji oraz inne opowiadania
Na marginesie wielkich wydarzeń
Limeryki
Klimaty praskie, nadmorskie i inne wierszyki
Limeryki i rymowanki dla Wikta, Stelli, Ewy i Hanki
Rymowanki czytanki

Książka "Notatki z podróży" - Stanisław Chodynicki - oprawa miękka - Wydawnictwo BookPlan.pl. Książka posiada 242 stron i została wydana w 2024 r. Cena 34.11 zł. Zapraszamy na zakupy!