pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Non-Oui

Autor książki:

Lidija Dimkovska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biblioteka Analiz
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 206 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788395261107
ISBN: 978-83-9526-110-7
Data: 2019-01-21
18.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Sentymentalna podróż wnuczki śladami babci, nie zawsze miła, często odkrywająca przykre karty rodzinnej historii. W tle splickie ulice, druga wojna światowa, wielka miłość i śmiertelna nienawiść.

Nedjelka - młoda chorwacka dziewczyna - zakochuje się we włoskim żołnierzu Carlu i pod koniec wojny zostawia wszystko - rodzinę, przyjaciół, pracę - i wyjeżdża za swoją miłością na Sycylię, do Castellammare del Golfo. Nie wie, że od tej pory na zawsze pozostanie cudzoziemką, nie do końca rozumianą przez otoczenie i najbliższych.

Powieść napisana jest w formie pamiętnika, to wymiana myśli i doświadczeń życiowych między babcią i jej wnuczką. Ich wyimaginowana rozmowa ukazuje życie dwóch różnych kobiet i głęboką więź międzypokoleniową łączącą te dwie kobiety. Wychowane w odmiennej kulturze i odmiennych warunkach historycznych, często różnią się w podejściu do wielu spraw. Kiedy jednak rozmawiają o międzykulturowej miłości, życiu rodzinnym, wojnie i migracji - zanika bariera, okazuje się, że niektóre wartości są uniwersalne, niezależne od wieku i kulturowo-społecznego.

To wzruszająca historia o przyjaźni, tożsamości, trudnościach w adaptacji do nowego miejsca, o faszyzmie, który wraca do Europy. To ludzki dramat samotności, (nie)przynależności, obcości i alienacji.

Książka "Non-Oui" - Lidija Dimkovska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Biblioteka Analiz. Książka posiada 206 stron i została wydana w 2019 r. Cena 18.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.