pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Nocni Wędrowcy (z autografem)

Dane szczegółowe:
Producent: ZNAK
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
EAN: 5901752782549
ISBN: 5901752782549
Data: 2021-03-02
Cena wydawcy: 44.25 złpozycja niedostępna

Opis książki:

U źródeł każdego fanatyzmu leżą dobre intencje
Historia, która powtarza się na naszych oczach, niewiarygodna, choć prawdziwa. Wstrząsająca opowieść o dzieciach nawet pięcioletnich wcielonych siłą do Armii Bożego Oporu i zmuszanych do zabijania swoich braci i najbliższych. Jagielski naoczny świadek jednego z najbardziej krwawych konfliktów Afryki tworzy uniwersalną opowieść o tym, do czego każdego człowieka może popchnąć fanatyzm.
Wojciech Jagielski bada to nieszczęście w sposób najbardziej gruntowny z możliwych. Nawiązuje przyjaźń z małym Samuelem, który mordował, a teraz próbuje przy pomocy wrażliwej opiekunki wrócić do normalnego życia. Stopniowo poznajemy historię jego porwania, wojennego treningu, strasznych czynów i rehabilitacji. Pozostaje pytanie: co w nim jeszcze można ocalić? Jagielski tropi także metafizykę i czary. Zwraca uwagę na wiarę żołnierzy nawiedzonej Alicji Aumy, twórczyni Armii Ducha Świętego, w cudowną moc wody (w latach 80. XX w.). Pokropione nią kule miały trafiać we wroga. A kule wroga miały zamieniać się w wodę. Może to nie powinno dziwić na kontynencie tak w wodę ubogim () Nietrudno sprawdzić, jak ta wiara zaszkodziła wierzącym.
Małgorzata Szejnert

Książka "Nocni Wędrowcy (z autografem)" - Wojciech Jagielski - oprawa miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2021 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]